Newsy

Świetny początek sezonu Borysa Piotrowskiego

Dodane: 29.03.2024

Jedenastoletni włocławianin bardzo udanie zainaugurował tegoroczne starty w cyklach samochodowych. W rywalizacji z dorosłymi kierowcami zajął miejsca na podium zarówno podczas zawodów torowych w Toruniu, jak i rajdu w okolicach Cieszyna.
10 marca w toruńskim MotoParku odbyła się przedsezonowa, zerowa runda bardzo popularnej serii Time Attack Trophy. Do rywalizacji przyjęto 50 kierowców z kilku regionów kraju. Borys Piotrowski rewelacyjnie zaprezentował się w tym gronie, zajmując ostatecznie drugie miejsce zarówno w swojej klasie, jak i klasyfikacji generalnej. Co więcej, w trakcie rywalizacji poprawił swój osobisty rekord okrążenia Toru Toruń.
Młody zawodnik z Włocławka za kierownicą swojego BMW równie dobrze radził sobie w kolejny weekend na południu Polski. W rajdowej imprezie III KJS Rally Park Kaczyce 2.0, odbywającej się w okolicach Cieszyna, zajął trzecie miejsce w klasie aut z napędem na tylną oś, czyli RWD. Także w tych zawodach do pierwszego miejsca zabrakło naprawdę niewiele.
Ogólnie jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z tych wyników – podkreśla Ariel Piotrowski, ojciec i jednocześnie menedżer młodego kierowcy. - W tym sezonie mocno ograniczamy ilość startów w kartingu, a mocno skupimy się na imprezach samochodowych, stąd zarówno wyniki z Torunia, jak i Kaczyc są dla nas dobrym prognostykiem przed dalszą częścią sezonu.
W tym roku Borys Piotrowski i jego zespół mają w planach starty w kartingowych mistrzostwach Polski i w aż ponad dwudziestu zawodach samochodowych w różnych zakątkach kraju. Utalentowany kierowca z Włocławka zainauguruje rywalizację na Dolnym Śląsku w juniorskim cyklu towarzyszącym serii BSK TECH Wyścigi Górskie oraz powalczy w Toruniu w pierwszej rundzie sezonu torowej ligi Track Day Trophy.

Tekst: Tomasz Niejadlik
Fot.: Julia Truszczyńska / Time Attack TrophyReklama
Reklama
Reklama
Reklama