Newsy

PODSUMOWANO WYNIKI MISTRZOSTW W KJS I SUPER SPRINCIE W OKRĘGU RZESZOWSKIM.
Sport samochodowy

Dodane: 04.03.2024

Organizatorzy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super Sprincie opublikowali wyniki sezonu 2023. Ubiegły rok był dla fanów amatorskich rajdów na Podkarpaciu niezwykle wymagający – kalendarze obu cykli składały się łącznie aż z 17 rund! Kto poradził sobie w nich najlepiej?

O mistrzowskie tytuły w KJS rywalizowano podczas pięciu imprez, zaś w klasyfikacji Super Sprint liczyły się punkty zdobyte podczas dwunastu zawodów. Ścigano się od marca do grudnia, na trasach wokół Mielca, Stalowej Woli, Dębicy, Rzeszowa, Przemyśla, Gorlic, Biecza, Jasła, Krosna i Sanoka. Organizatorem obu rajdowych cykli dla amatorów był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie.

Tytuł Mistrzów Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem trafił do załogi Albert Florkiewicz (Automobilklub Stomil w Dębicy) i Adam Florkiewicz (Automobilklub Rzeszowski), Wicemistrzami zostali Grzegorz Piechowicz i Patryk Piechowicz (obaj A. Bialskopodlaski), zaś tytuł II Wicemistrzów zdobyli Wojciech Kędzior (A. Rzeszowski) i Mateusz Trznadel (niezrzeszony). W klasyfikacji klubowej zwyciężył Automobilklub Rzeszowski, przed A. Stomil w Dębicy i Auto Sport Klubem w Przemyślu.
Mistrzami okręgu w Super Sprincie zostali Jacek Bieszczad i Paweł Piczak (obaj A. Stomil w Dębicy), Wicemistrzami Kacper Maniak i Monika Kaziród (Automobilklub Kielecki), a najniższy stopień podium przypadł w udziale, podobnie jak w KJS, załodze Wojciech Kędzior i Mateusz Trznadel. Klasyfikację klubową wygrał A. Stomil w Dębicy, zostawiając w pokonanym polu Automobilklub Biecki i A. Rzeszowski.

Podsumowanie Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego oraz wręczenie pucharów planowane jest w dniu 16 marca 2024 w Bukowsku k. Sanoka, przy okazji organizacji pierwszej rundy MOR w KJS w sezonie 2024.Wyniki Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w KJS 2023:Wyniki Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023:


Fot: Tadeusz Kielar
Reklama
Reklama
Reklama