Newsy

Startuje piąty sezon Track Day Trophy
Track Day Trophy

Dodane: 09.04.2024

Tor Toruń, Rallyland Debrzno, Autodrom Słomczyn. Na tych trzech kultowych obiektach pojawią się uczestnicy tegorocznej serii TDT. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na niedzielną inaugurację sezonu!
Pierwsza runda cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, w toruńskim MotoParku. Weźmie w niej udział około 60 kierowców z kilku regionów kraju. Bardzo szeroki będzie również przekrój aut, które pojawią się w rywalizacji, począwszy od maszyn profesjonalnie przystosowanych do sportu na rodzinnych daily kończąc. W akcji będzie można zobaczyć m.in. Toyotę GR Yaris, Chevroleta Corvette C5, Hondę Prelude, Mercedesa C-klasę W202, Saaba 9-5 kombi, a nawet Volvo 240 z 1981 roku!
Formuła tej rundy przewiduje dwie sesje zapoznawcze w małych grupach na zasadach Open Track, a następnie kilka prób sportowych pokonywanych po Torze Toruń w obu kierunkach. Rewers, czyli jazda w prawo, będzie ponownie możliwy dzięki ustawieniu dodatkowych band z opon.
Druga runda cyklu jest zaplanowana 20 lipca w reaktywowanym Rallylandzie koło Debrzna. Finał sezonu odbędzie się 20 października na Autodromie Słomczyn.
Niedzielnym zawodom będą towarzyszyły pierwsze rundy sezonu dodatkowych pucharów: Honda Trophy (klasy SOHC i DOHC) oraz Miata Trophy, które towarzyszą TDT oraz jej bratniej serii, czyli Time Attack Trophy. 
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na tę rundę. Opłata startowa wynosi 300 zł oraz 330 dla kierowców startujących dodatkowo w Honda Trophy lub Miata Trophy. Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem panelu pod adresem: https://my.raceresult.com/281570/registration
Więcej informacji na fanpage'u.


(informacja prasowa organizatora)
Tekst: Tomasz Niejadlik / MotorsportTrophy
Fot.: Julia Truszczyńska /Motorsport TrophyReklama
Reklama
Reklama