Publikacje

KONRAD DĄBROWSKI Z DUUST RALLY TEAM - TRZECI W KLASIE MARATHON NA RAJDZIE DAKAR 2021

Dodane: 18.01.2021

SPEŁNIONE MARZENIE- KONRAD DĄBROWSKI Z DUUST RALLY TEAM NA PODIUM RAJDU DAKAR 2021 Mamy za sobą ostatni, 12 etap, rajdu Dakar 2021. Jedyny pozostały w stawce polski motocyklista, zale-dwie 19- letni Konrad Dąbrowski stanął na podium w klasie Marathon! Swoją jazdą zachwycił nie tylko kibiców, ale i rywali. To klasa, w której zabroniona jest podczas rajdu wymiana kluczowych komponen-tów takich jak silnik, czy rama, a sam motocykl jest fabryczny.
Zawodnicy podczas rajdów często żyją w “swoim świecie”, wiedzą że mają jechać najlepiej jak potrafią, a wynik będzie tego wypadkową. Przychodzą jednak takie momenty, gdy dochodzi do nich, jak blisko są sukce-su.


- Dziś rano zdałem sobie sprawę, że mogę być na podium w klasie marathon i to mi się udało, jestem trzeci! - powiedział na mecie Rajdu Dakar Konrad Dąbrowski.
Zawodnik DUUST Rally Team przejdzie do historii tegorocznej edycji najtrudniejszego rajdu świata. Jest naj-młodszym reprezentatem naszego kraju w historii Dakaru, najmłodszym motocyklistą, który dojechał na me-tę, jedynym Polskim motocyklistą, który osiągnął metę Dakaru w tej edycji. W klasyfikacji generalnej w klasie marathon Konrad Dąbrowski zajął trzecie miejsce, za Tosha Schereina (Hiszpania) i legendarnym Emanuelem Gyenesem (Rumunia). W klasyfikacji generalnej zajął 28. miejsce, co jest również niewątpliwym sukcesem.

Dziś zmierzył się z ostatnim, 12. odcinkiem rajdu, liczącą 447km trasą, a w niej 200km odcinkiem specjalnym z Yanbu do Dżuddy. Etap ten, to przede wszystkim walka z własną psychiką. Zawodnicy mieli już w głowie metę, ale pozostało do przejechania jeszcze kilkaset kilometrów.- Jestem naprawdę dumny i to po prostu jest super uczucie. Do ostatnich kilometrów nie wierzyłem, że ta meta jest coraz bliżej, a teraz na niej stoję i spełniłem swoje marzenie i jestem bardzo szczęśliwy. Było bar-dzo ciężko i momentami nie wiedziałem czy dam radę, ale znowu momentami bardzo mi się podobało - pod-sumował etap i cały rajd Konrad Dąbrowski.
Tak udanego debiutu nikt się nie spodziewał, włącznie z mentorem i trenerem Konrada, jego ojcem, dakaro-wą legendą Markiem Dąbrowskim.- Konrad ma to coś, jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. Na początku tego Dakaru chciałem, by doje-chał do mety, z czasem sobie zdałem sprawę, że on już jest na innym poziomie i możemy jak mantrę powta-rzać, że celem jest ukończenie rywalizacji, ale to przede wszystkim sportowiec, zdeterminowany by dać z siebie wszystko - mówi Marek Dąbrowski.


Dakar 2021 to niesamowita baza do startów w sezonie 2021. Konrad Dąbrowski wraz z DUUST Rally Team planuje starty w tegorocznym Pucharze Świata, ale jego rajdowy kalendarz jest w trakcie układania.Reklama
Reklama
Reklama