Publikacje

Marek Dąbrowski wspiera pierwszy Saudyjski kobiecy zespół rajdowy!

Dodane: 29.12.2020

Pierwszy Saudyjski kobiecy zespół rajdowy wspierany przez Polaków. 


W dniu 21.12.2021 w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej miała miejsce inauguracja projektu pierwszego saudyjskiego, kobiecego zespołu rajdowego SHERO Rally Team, którego pomysłodawcą jest Polski zespół rajdowy DUUST Rally Team.

SHERO Rally Team to pierwsza w historii inicjatywa startu w rajdzie Dakar dwóch kobiet, saudyjek Danii Akeel i Mashael Alobaidan, które pod okiem swojego trenera i znanego zawodnika rajdowego Marka Dąbrowskiego, będą przygotowywać się do historycznego startu w 2022 w kategorii SSV.

Zanim zawodniczki wystartują w swoim pierwszym „Dakarze”, zostaną objęte intensywnym planem treningowym oraz cyklem startów w rajdach w sezonie 2021.


“Projekt Shero to innowacyjna i pionierska inicjatywa oparta na idei równouprawnienia i wzmocnienia pozycji kobiet w Arabii Saudyjskiej oraz na całym świecie. Dzięki nowemu prawu i trendowi przemian społecznych w Królestwie Arabii Saudyjskiej dostaliśmy wyjątkową możliwość stworzenia projektu startu pierwszej Saudyjki, a w zasadzie dwóch Saudyjek w najtrudniejszym rajdzie świata za kierownicą pojazdu SSV.Naszym celem jest inspirowanie kobiet, nie tylko w Arabii Saudyjskiej, ale również w Polsce i na całym świecie, do dążenia do realizacji z pozoru niemożliwych i nierealnych marzeń. Jesteśmy dumni, że to właśnie my i nasz polski zespół rajdowy, mamy możliwość tworzenia i uczestniczenia w tym historycznym projekcie, w kraju gdzie kobiety mają możliwość zdobycia prawa jazdy i samodzielnego poruszania się samochodem dopiero od kilku lat.” mówi Filip Dąbrowski, Menedżer zespołu SHERO Rally Team. “Wspólnie z naszym pierwszym partnerem, znaną Saudyjską firmą Bateel, przygotowaliśmy prezentację zespołu oraz głównych bohaterek projektu, które odbyły już pierwsze treningi z Markiem. Dostajemy ogromne wsparcie organizatora rajdu Dakar - francuskiej firmy ASO oraz globalnych mediów. Jesteśmy pewni że SHERO Rally Team będzie ważnym projektem dla całego sportu Rajdów Cross Country i jego propagowania wśród kobiet na całym świecie” dodaje Dąbrowski.


„Dla mnie to bardzo naturalny postęp po wyścigach torowych. To idealne połączenie jazdy i przeżywania piękna scenerii, krajobrazów, pracy zespołowej. SSV to pojazdy pomiędzy motocyklami i samochodami. Posiadają 4 koła, ale dzięki otwartej konstrukcji można poczuć wszystko jak na motocyklu.” - tak o swoim udziale w SHERO mówi Dania Akeel.

Pierwsze starty SHERO Rally Team przewidziane są na Marzec 2021, a podczas najbliższej edycji rajdu Dakar, obie zawodniczki Dania Akeel i Mashael Alobaidan dołączą do ekipy DUUST Rally Team aby uczyć się i pomagać startującym w niej motocyklistom- Konradowi Dąbrowskiemu, Jackowi Bartoszkowi i Mohammedowi Jaffarowi.

Start Dani Akeel oraz Mashael Alobiadan w rajdzie Dakar to pierwsza inicjatywa w ramach projektu SHERO. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie pierwszej Polki i Saudyjki do startów w kategorii motocykli.


Reklama
Reklama
Reklama