Newsy

2 miejsce Dąbrowskiego w Poznaniu

Dodane: 21.08.2023

W długi weekend nie tylko aura za oknami sięgała zenitu, ale także emocje na torze Automobilklubu w Poznaniu. 12 i 13 sierpnia odbyła się tam już kolejna runda FIA CEZ Rallycross. Robert Dąbrowski ostatecznie uplasował się na 2 pozycji, uznając wyższość tylko doświadczonego Romana Castorala.Nieziemski upał i trudny, wymagający tor - z tym przyszło się mierzyć kierowcom podczas ścigania w Poznaniu. Cały weekend zacięty bój o zwycięstwo toczyli Robert Dąbrowski i Roman Castoral. Pierwszą kwalifikacje wygrał Dąbrowski, jednak dwie kolejne już Czech.Ostatecznie to Castoral stanął na najwyższym stopniu podium, drugi był Dąbrowski, trzeci Zoltan Held.

Po mału zbliżamy się do finału sezonu wyścigowego, dla zawodników to walka o każdy punkt, a dla kibiców możliwość oglądania emocjonujących wyścigów i zaciętej walki do końca.
Teraz przed kierowcami prawie miesiąc przerwy. Na tor wrócą 16-17 września na autodrom Słomczyn, gdzie odbędzie się kolejna runda. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze wyścigi w węgierskim Nyirad i finał sezonu w Slovakiaring na Słowacji. Na pewno emocji nie zabraknie do samego końca.


Reklama
Reklama
Reklama