Newsy

AUTO MOTO SHOW Toruń po raz trzeci

Dodane: 07.08.2023

Już za niespełna miesiąc, 03 września, w toruńskim MotoParku odbędzie się największe moto show w północnej części Polski. Tradycyjnie nie zabraknie na nim wielu motorsportowych akcentów.Będzie to trzecia edycja tego wydarzenia. Ubiegłoroczne AMS Toruń zgromadziło cztery tysiące fanów motoryzacji z całej Polski i około 250 wyjątkowych, starannie wyselekcjonowanych pojazdów. Organizatorzy liczą, że tegoroczna edycja będzie jeszcze większa i ciekawsza od poprzedniej.

Drifting, stunt, drag racing, auta rajdowe i Kickster
Choć impreza ma głównie charakter elitarnej wystawy, prezentującej różne oblicza motoryzacji, to jednak sporo na niej atrakcji związanych z różnymi dyscyplinami sportów motorowych. Nie może być inaczej, skoro przygotowują ją osoby od lat zajmujące się organizacją zawodów dla kierowców – Tomasz Niejadlik i prowadzona przez niego grupa Motorsport Trophy. Trzeciego września na AMS Toruń wśród kilkunastu tematycznych stref wystawowych znajdzie się strefa Motorsport. Zobaczyć będzie w niej można samochody i motocykle profesjonalnie przygotowane do różnych form rywalizacji, m.in. wyczynowego drag racingu, driftingu, rajdów samochodowych, wyścigów górskich, rallycrossu, cykli torowych typu time attack i motocyklowego stuntu.
Z racji na to, że samochody i motocykle przeznaczone do sportu najlepiej oglądać nie na statycznej wystawie, a w akcji, to nie zabraknie również sporej ilości pokazowych przejazdów z ich udziałem. Tegoroczną nowością będą pokazy bardzo widowiskowego stuntu motocyklowego. Show tradycyjnie zrobią też specjaliści od wyścigów równoległych na 1/4 mili i drifterzy. Ci drudzy będą jeździli nie tylko w ramach pokazów. Podczas sesji Drift Taxi zabiorą na prawe fotele swoich „bokolotów” sporą grupę publiczności. Wśród nich w tym roku będzie Sebastian Kraszewski, czyli znany youtuber motoryzacyjny Kickster, który od początku tego sezonu rywalizuje za kierownicą BMW E46 w Driftingowych Mistrzostwach Polski i cyklu Drift Open.Symulatory i sportowe fury dla publiczności
Widzowie spragnieni torowych emocji tego dnia będą mogli poczuć je nie tylko jako pasażerowie, ale mogą też sami zasiąść za kierownicami sportowych aut z wypożyczalni KicksteRent, prowadzonej przez Kickstera i jego żonę. Pod okiem instruktorów każdy będzie mógł zmierzyć się z asfaltową pętlą Toru Toruń za kółkiem takich maszyn jak chociażby Porsche Cayman, Toyota GR Supra czy Audi RS3.
W trakcie eventu prowadzone będą też akcje charytatywne. Zrealizują je organizacje dobroczynne, w tym m.in. Fundacja FUN and DRIVE, zbierająca środki na zakup i wyposażenie karetek neonatologicznych, czyli przeznaczonych do ratowania życia i zdrowia noworodków. Na jej stoisku dostępne będą profesjonalne symulatory wyścigowe z grą Assetto Corsa, na których każdy za drobną wpłatą na szczytny cel będzie mógł spróbować swoich sił w simracingu.
Więcej informacji na temat imprezy na oficjalnej STRONIE AMS, na FANPAGE'U i w WYDARZENIU NA FB.
Sprzedaż biletów prowadzona jest za pośrednictwem serwisu EBILET.PL. Cena wejściówki: 30 zł. Dzieci do lat 10 i osoby niepełnosprawne: wstęp wolny.
Tekst: Julia Truszczyńska
Fot.: Kamil Marciniak

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama