Newsy

Wracają na tor po zimowej przerwie
Track Day Trophy

Dodane: 20.02.2022

Już za tydzień, w niedzielę 27 lutego, w MotoParku Toruń odbędzie się testowa, zerowa runda nowego sezonu Track Day Trophy. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na liście startowej!

„Zerówka” TDT to tradycyjny, przedsezonowy trening z elektronicznym pomiarem czasu na asfaltowej pętli toruńskiego toru. Przyjęta formuła wydarzenia zapewnia uczestnikom dużą ilość jazdy. Przedsezonowy trening kierowcy rozpoczną od przejazdów bez chronometrażu w małych grupach podczas sesji Open Track. Po nich przewidziane są dwie sesje czasówek na zasadach time attack, w trakcie których zawodnicy powalczą o jak najlepsze czasy pojedynczego okrążenia. Najszybsze trójki w dwóch utworzonych na ten dzień klasach pojemnościowych (do 2000 i powyżej 2000 cm3) zostaną nagrodzone pucharami.
Co warte podkreślenia, będzie to prawdopodobnie ostatnia próba typu time attack organizacji Motorsport Trophy na dotychczasowej pętli toruńskiego MotoParku. Obiekt już wkrótce przejdzie renowację i przebudowę, dzięki czemu asfaltowa nitka zostanie wydłużona o prawie 300 metrów. W związku z tym wszystkie tegoroczne rundy Time Attack Trophy planowane są na nowej pętli. Gdyby ktoś jednak chciał poprawić swój osobisty oficjalny rekord na dotychczasowej nitce Toru Toruń, to właśnie 27 lutego jeszcze będzie miał na to szansę.
Wydarzenie odbędzie się tuż 11 Mszy w Intencji Środowiska Sportów Motorowych (zawodników, działaczy, sędziów, mechaników, kibiców), która zostanie odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na toruńskich Bielawach, przy ul. Szczecińskiej 38. Nabożeństwu będzie przewodniczył duszpasterz kujawsko-pomorskich motorsportowców - ksiądz Zbigniew Łukasik. Początek o godz. 10.00
Każdy uczestnik zerowej rundy Track Day Trophy 2022 otrzyma bon rabatowy na zakupy w Rallyshop.pl, czyli największym polskim sklepie z akcesoriami do motorsportu.
Rejestracja będzie prowadzona do 22 lutego lub do wyczerpania limitu miejsc (obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszeń). W przedsezonowym track dayu może wziąć udział maksymalnie 50 kierowców. Zapisy trwają. Pozostało już tylko kilka wolnych miejsc, więc osoby zainteresowane niewątpliwie powinny się pośpieszyć.
HARMONOGRAM CZASOWY
Niedziela, 27. lutego 2022r.
11.00 – otwarcie parku maszyn na terenie MotoParku Toruń (ul. Łukasiewicza 66)
11.15 – otwarcie biura zawodów
11.45 – obowiązkowy briefing dla zawodników
12.00 – 14.45 – przejazdy treningowe w małych grupach (Open Track)
14.45 – 17.00 – przejazdy indywidualne na czas
17.10 – dekoracja zwycięzców, oficjalnie podsumowanie i zakończenie zawodów
17.30 – zamknięcie parku maszyn.
Przed wydarzeniem o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Szczecińskiej 38 w Toruniu (osiedle Bielawy) odbędzie się msza święta w intencji środowiska sportów motorowych.
Więcej informacji na temat zerowej rundy TDT, choćby dotyczących rejestracji, uzyskać można w WYDARZENIU, na STRONIE  oraz FACEBOOKU, a także pisząc na adres e-mail: kontakt@trophy.com.pl lub dzwoniąc pod numer (+48) 605 58 57 51.
Tekst: Tomasz Niejadlik
Fot.: Julia Truszczńska