Newsy

Chcą mieć Opatrzność po swojej stronie
Msza Motorsportowców

Dodane: 21.02.2022

W najbliższą niedzielę, 27 lutego, w kościele na toruńskich Bielawach już po raz jedenasty odbędzie się spotkanie tych, którzy wierzą w siłę Opatrzności na torach i rajdowych oesach.

11 Mszę w Intencji Środowiska Sportów Motorowych, m.in. zawodników, działaczy, sędziów i kibiców, zwłaszcza bezpieczeństwa na zawodach, odprawi duszpasterz kujawsko-pomorskich motorsportowców – ksiądz Zbigniew Łukasik, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. To właśnie w kościele przy ul. Szczecińskiej 38 o godz. 10.00 już po raz jedenasty odbędzie się te przedsezonowe nabożeństwo.

W dotychczasowych mszach uczestniczyli przedstawiciele w sumie aż kilkudziesięciu organizacji zrzeszających pasjonatów sportu samochodowego, motocyklowego i kartingowego. Podobne coroczne nabożeństwo mają m.in. żużlowcy. Spotkanie zyskało już charakter ponadregionalny. Poza reprezentantami Kujaw i Pomorza w nabożeństwach brali udział też motorsportowcy z Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Przed rokiem wzięło w nim udział około 30 osób związanych ze sportem samochodowym i motocyklowym. Udział w nabożeństwie mogą wziąć wszystkie chętne osoby związane ze środowiskami motorowymi. W trakcie mszy odbędzie się m.in. święcenie kasków i innych akcesoriów służących bezpieczeństwu zawodników, a tuż po niej święcenie pojazdów. Z racji na porządek organizacyjny i komunikacyjny przyjazd osób ze środowiska motorowego wskazany jest do godz. 9.45.

Tuż po nabożeństwie wszyscy zainteresowani kierowcy, także nie uczestniczący w mszy, tradycyjne będą mogli wziąć udział w przedsezonowej, zerowej rundzie Track Day Trophy, która odbędzie się na torze samochodowym w MotoParku Toruń. Zaplanowany przejazd kolumny aut spod kościoła na tor ruszy około godz. 11.00.

Tekst: Tomasz Niejadlik
Fot. Julia Truszczyńska