Newsy

Wielkie święto motoryzacji w Grodzie Kopernika

Dodane: 18.09.2022

Grubo ponad dwieście pojazdów i kilka tysięcy widzów pojawiło się w toruńskim MotoParku na Auto Moto Show Toruń 2022. Za rok kolejna edycja imprezy.
AMS Toruń to największa na terenie północnej części Polski impreza typu moto show, na której można zobaczyć wyjątkowe pojazdy reprezentujące różne oblicza motoryzacji. Na tegorocznym evencie zaprezentowały się między innymi prawie stuletnie motocykle, wśród których był zupełnie unikatowy Adam Opel z 1927 roku. Obok nich błyszczały sześćdziesięcio- i siedemdziesięcioletnie Mercedesy, starannie odrestaurowane i znakomicie utrzymane Fiaty 125p i 126p, a kawałek dalej nowoczesne sportowe i luksusowe auta najbardziej renomowanych marek. Nie brakowało legendarnych modeli z lat 80- i 90-tych, pojazdów służb ratowniczych i maszyn przystosowanych do różnych dyscyplin sportów motorowych, wśród których były samochody o mocach dochodzących nawet do 800-1000 koni mechanicznych. Pojawiły się również bardzo nietypowe konstrukcje, takie jak chociażby... wózek z marketu przerobiony na nietypowy gokart z motocyklowym silnikiem Kawasaki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się też profesjonalnie stuningowane auta, a także prezentacje nagłośnienia samochodowego. Jeden z tego typu zestawów car audio miał moc, bagatela, ponad 20 tysięcy watów! W sumie w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentowało się około ćwierć tysiąca pojazdów.Auto Moto Show Toruń to jednak nie tylko statyczna wystawa, ale też szereg atrakcji na torze, w tym pokazowe przejazdy aut przystosowanych do motorsportu. Tego dnia na prawych fotelach obok zawodników mogli zasiąść także widzowie. Wiele osób skorzystało z przejazdów autami przystosowanymi do driftngu, a także rajdów samochodowych i cykli torowych typu time attack. Część publiczności pod okiem licencjonowanych instruktorów odbyła przejazdy za kierownicami sportowych aut z wypożyczalni KicksteRent, czyli głównego partnera wydarzenia. Z kolei na najmłodszych widzów czekały przejażdżki quadami w specjalnie wytyczonej do tego części obiektu.
Wydarzenie było utrzymane też w konwencji dużego rodzinnego pikniku z motoryzacją. W związku z tym nie brakowało szeregu konkursów i wielu atrakcji także dla najmłodszych, którzy tego dnia w MotoParku pojawili się bardzo licznie u boku rodziców. Swoje zbiórki prowadziły również fundacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Na evencie można było spotkać też znanych youtuberów motoryzacyjnych, w tym torunianina Sebastiana „Kickstera” Kraszewskiego.
  • To było prawdziwe święto motoryzacji – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor wydarzenia. - To impreza dla każdego, pełna ludzi, ich pozytywnych emocji i pasji, a jednocześnie mimo dużej ilości aut i tłumu widzów bardzo bezpieczna, z najwyższym poziomem ładu, porządku i kultury.
Kolejna, trzecia już edycja AMS Toruń planowana jest za rok. Najprawdopodobniej odbędzie się ponownie w pierwszą niedzielę września. Organizatorzy liczą, że będzie to jeszcze bardziej spektakularne wydarzenie.
Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego. Głównym Partnerem AMS Toruń 2022 była firma KicksteRent prowadząca wypożyczalnię sportowych aut w Lubiczu k. Torunia.Sponsorami eventu byli: ODF – firma z branży ubezpieczeniowo-finansowej i Studio Tatuażu Mędrzec z Osieka n. Notecią. Partnerzy wydarzenia to: Taurus Ochrona – wiodąca marka ochrony i zabezpieczeń technicznych; Świat Reklamy.pl - doświadczony i uznany producent materiałów reklamowych; eBilet.pl – krajowy lider internetowej sprzedaży biletów w branży kulturalno – rozrywkowej; FT Skaut – grupa firm z branży eventowej; Jumper Polska - agencja zatrudnienia kierowców, fundacja na rzecz zmotoryzowanych i praktyczny ośrodek doskonalenia kierowców zawodowych; Fundacja FUN and DRIVE, która zakupiła pierwszą i jedyną w Polsce karetkę neonatologiczną o zabudowie kontenerowej, aktualnie zbierająca pieniądze na zakup do niej pełnego wyposażenia medycznego; AWIX Racing Arena - profesjonalny tor kartingowy wraz z wypożyczalnią gokartów, działający przy Motoarenie Toruń; MotoPark Toruń - ośrodek doskonalenia techniki jazdy i autodrom z torem samochodowym; Motorsport Trophy - organizacja prowadząca popularne ogólnopolskie cykle torowe dla kierowców; Hotel Filmar**** z Torunia; stowarzyszenie Mercedes Toruń Club; Ochotnicza Straż Pożarna w Toporzysku, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Wystawcy firmowi: Dbam o Auto - prężnie rozwijająca się marka na rynku, oferująca profesjonalne kosmetyki samochodowe oraz kompleksowe szkolenia detailingu ; K26 – kompleks przy ul. Kociewskiej 26 w Toruniu, który jest największym i najnowocześniejszym studiem detailingowo-wrappingowym w regionie, w ramach którego działają firmy Jangraf, Performance Detailing i Autoshield; Moto Gurek – firma motoryzacyjna z Grębocina k. Torunia; Pako Racing - dealer kilku marek motocyklowych i pojazdów ATV (m.in. CF Moto), serwis motocykli, ATV, UTV oraz sprzętu wodnego; SklepOpon.com - jeden z największych sklepów z oponami w Polsce; Kapral-Car – legalna stacja demontażu pojazdów z Mamlicza k. Barcina; Alugo – sklep oferujący szeroki wybór markowych felg samochodowych, a także opony, akcesoria i kosmetyki samochodowe; Royal Stickers – firma prowadząca sprzedaż gadżetów motoryzacyjnych.
Patroni medialni to: portale SieScigam.pl, JazdaMiejska.pl, Motole.pl, Mototeams.pl oraz kanał Kickster TV.
Tekst: AMS Toruń
Fot.: Kamil MarciniakReklama
Reklama
Reklama