Newsy

W Toruniu znowu powalczą o punkty i trofea
Track Day Trophy

Dodane: 11.09.2023

Do rywalizacji po wakacyjnej przerwie powracają uczestnicy serii Track Day Trophy. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę, 17 września, w toruńskim MotoParku. Będą im towarzyszyły rundy pucharów Honda Trophy i Miata Trophy.
Będzie to trzecia z czterech rund tegorocznego cyklu TDT. Jego inauguracja odbyła się w kwietniu na Torze Poznań, zaś druga odsłona - na Torze Toruń pod koniec maja. W międzyczasie w maju i lipcu odbyły się zawody bratniej serii Time Attack Trophy.
W maju uczestnicy TDT rywalizowali na czterech różnych pętlach wytyczonych na terenie MotoParku. Tym razem kierowcy powalczą tylko na klasycznej pętli Toru Toruń. Zawodników i zawodniczki najpierw czeka przetarcie w postaci dwóch pięciminutowych sesji rozgrzewkowych Open Track, a następnie cztery sesje pomiarowe. Na końcowy wynik uczestnika złoży się suma czasów ze wszystkich prób sportowych.
Rywalizacja odbywa się w czterech klasach podstawowych (trzy pojemnościowe dla aut z napędem na jedną oś, czwarta wyłącznie dla „czteronapędówek”) i czterech podklasach Street, przeznaczonych dla maszyn w seryjnych specyfikacjach lub po niedużych modyfikacjach. W ramach tej rundy przewidziana jest też klasa Open, dla pojazdów nie spełniających wymogów technicznych klas 1-4, gdyż swój udział tym razem zapowiedzieli również posiadacze mniej typowych maszyn.
W ramach tej odsłony TDT odbędzie się czwarta runda podzielonego na trzy klasy markowego pucharu Honda Trophy. Z racji na spore zaangażowanie kierowców Mazd MX-5 reaktywacji po prawie rocznej przerwie doczekał się cykl Miata Trophy. Będzie to pierwsza z trzech rund tegorocznego, skróconego sezonu.
Rejestracja uczestników jeszcze trwa, więc zainteresowani kierowcy nadal mogą dołączyć do grona startujących. Zgłoszenia dokonywane są mailowo na adres kontakt@trophy.com.pl. Wpisowe na tę rundę wynosi 300 i 330 zł (dla kierowców rywalizujących także w Honda Trophy i Miata Trophy)
Więcej informacji można uzyskać pod numerem 605 58 57 51 oraz na fanpage'u organizacji Motorsport Trophy i w wydarzeniu.

Tekst: Tomasz Niejadlik / Motorsport Trophy
Fot.: Joanna Głowik

HARMONOGRAM CZASOWY
Niedziela, 17 września
06.30 – otwarcie parku maszyn
07.00 – otwarcie biura zawodów
09.15 – obowiązkowy briefing dla zawodników
09.45 – początek przejazdów treningowych w małych grupach (Open Track)
12.00 – 16.30 – próby sportowe / przejazdy indywidualne na czas
17.00 – dekoracja zwycięzców, oficjalnie podsumowanie i zakończenie zawodów
18.30 – zamknięcie parku maszyn. 


Reklama
Reklama
Reklama