Newsy

TUNING SHOW EXPO 2023
święto motoryzacji w Krakowie

Dodane: 11.09.2023

W ubiegły weekend 9-10 września 2023 w Krakowie odbyło się największe motoryzacyjne wydarzenie, czyli Tuning Show Expo. Podczas weekendu fani motoryzacji mogli zobaczyć starannie wyselekcjonowane projekty tuningowe i motorsportowe z Polski, pokazy driftu, wywiady z osobami z branży motoryzacyjnej, a także skorzystać z przejazdów monster truckiem lub wykupić widokowy lot śmigłowcem.Dla uczestników zlotu przewidziane były cztery strefy. W pierwszej z nich – strefie driftu zwiedzający mieli możliwość wykupienia przejazdu na fotelu pasażera z kierowcą w kontrolowanym poślizgu. Drift TAXI to atrakcja przyciągająca wielu entuzjastów adrenaliny i emocji.

Emocje wzbudzał także mający 10 metrów długości oraz 3,5 metra wysokości i prawie tyle samo szerokości monster truck. Zbudowany został na bazie japońskiego Nissana Titana w Polsce. Taki przejazd z pewnością na długo pozostaje w pamięci.Głównym elementem wydarzenia była strefa tuningu, na której można było obejrzeć ciekawe projekty motoryzacyjne na wysokim poziomie. Znajdowały się także stoiska firm z branży motoryzacyjnej, sklepy z gadżetami motoryzacyjnymi, kosmetykami do pielęgnacji samochodu, oświetleniem samochodowym oraz firmy produkujące preparaty poprawiające pracę silnika, a także symulatory jazdy – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas eventu prowadzone były rozmowy oraz wywiady m.in. z YouTuberem Sebastianem Kraszewskim (kanał: Kickster TV), Aleksandrem Pelikańskim – młodym kierowcą rajdowym i wyścigowym, Kubą Święchem – 11-letnim kierowcą rajdowym. Odbyły się także licytacje przejazdów supersamochodami grupy TURBOPOMOC.

Po sukcesie tego wydarzenia pozostaje czekać na kolejną edycje, aby znów doświadczyć motoryzacyjnych emocji w stolicy małopolski.Tekst: Patrycja Waszkiewicz
Zdjęcia: Patrycja Waszkiewicz

Reklama
Reklama
Reklama