Newsy

V eliminacja VTEC CUP POLAND na torze Jastrząb

Dodane: 02.11.2020

Honda Autowitolin na torze Jastrząb

Zawody odbywające się na Torze Jastrząb były piątą eliminacją i ostatnią eliminacją VTEC CUP POLAND, zaplanowaną na sezon 2020. Rywalizacja na torze odbyła się pod patronatem warszawskiego dealera hondy AutoWitolin.

Tor Jastrząb, to obiekt powstały w roku 2013, o łącznej długości 3500 metrów i łącznej powierzchni 21 hektarów. Szerokość nitki trasy w najwęższym miejscu wynosi 10 metrów.
Układ toru umożliwia jazdę z wykorzystaniem licznych konfiguracji trasy, zależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności kierowców.

Na ostatniej rundy pojawiło 50 zawodników, a zestaw hond, które wzięły udział w zawodach był bardzo zróżnicowany. Najstarsze samochody zgłoszone do zawodów pochodziły z połowy lat 80., choć nie brakowało również najnowszych generacji Civica Type-r.

Startujące w VTEC CUP POLAND samochody podzielone są na dwie główne klasy: STREET (seryjne samochody, przerobione w nieznacznym stopniu) oraz PRO (samochody przeznaczone do jazdy torowej). W obrębie tych dwóch grup istnieją podklasy zależne od parametrów lub typu silnika. Ostania eliminacje pucharu miała zdecydować o wynikach w klasyfikacji w poszczególnych klasach, dlatego emocje jakie towarzyszyły na torze były dużo większe niż zazwyczaj.

Najszybszy osiągnięty tego dnia czas okrążenia- 1:15,125, należał do Grzegorz Kruka, który również wygrał klasę KPRO. W klasie aut z B seriami pod maską tryumfował Krzysztof Fułek, w D PRO zwyciężył Zbigniew Balcerak. Klasa STREET+ została zdobyta przez Michała Kisiel, który o 0,002s (!) wyprzedził Michała Wojkowskiego, a na najwyższym stopniu podium w STREET stanął Piotrek Kaczmarczyk. W dodatkowo utworzonej klasie OPEN wygrał Dariusz Pańczuk.