Publikacje

Gosia dwa razy na "Szóstkę"

Dodane: 03.11.2020


Podwójna “szóstka” Gosi Rdest w Portimao 

Dwoma finiszami na szóstej pozycji zakończyła sezon Alpine Europa Cup Gosia Rdest. Polka utrzymała ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej, tym samym zaliczając udany debiut w serii.


Od samego początku weekendu wyścigowego w Portimao, Gosia Rdest prezentowała niesamowite tempo. W pierwszej sesji treningowej najszybsza Polka w wyścigach samochodowych uzyskała drugi czas. Podczas sobotnich sesji kwalifikacyjnych wielu kierowców miało problemy z utrzymaniem się w limitach toru na którym tydzień temu rywalizowała Formuła 1. Żyrardowiance udało się ostatecznie zapewnić szóstą i piątą pozycję do dwóch ostatnich wyścigów sezonu.


Sobotnia rywalizacja zakończyła się przedwcześnie ze względu na groźnie wyglądający wypadek Mateo Herrero. Ostatecznie Gosia Rdest została w nim sklasyfikowana na szóstej pozycji. Niedzielny wyścig to przede wszystkim zacięta walka z Lilou Wadoux-Ducellier. Obie startujące w francuskim pucharze zawodniczki zmieniały się na szóstej pozycji - górą koniec końców była jednak Polka.


Jestem bardzo zadowolona z tego weekendu. Ponownie mieliśmy bezproblemową rundę i pokazałam swoje dobre, równe tempo. Rywalizacja w drugim wyścigu była bardzo przyjemna - walka koło w koło toczyła się na każdym okrążeniu, aż do ostatnich metrów przed metą. Po takim pojedynku świadomość pokonania rywala daje jeszcze więcej satysfakcji. Co prawda ze względu na problemy w pierwszych dwóch rundach nie udało mi się powalczyć o wyższą lokatę na koniec sezonu, ale jak na debiut w tym pucharze myślę, że mogę być z siebie dumna. Bardzo dziękuję Alpine, mojej ekipie Racing Technology, sponsorom, a także kibicom, którzy trzymali za mnie kciuki podczas każdej rundy. Odczuwałam ich wsparcie na każdym kroku i bardzo mi ono pomogło.Reklama
Reklama
Reklama