Newsy

Udany debiut Borysa w górach
Borys Piotrowski

Dodane: 19.04.2024

W Kamionkach ruszył tegoroczny cykl BSK TECH Wyścigi Górskie, a wraz z nim MPAC Junior Cup. Jedenastoletni Borys Piotrowski w inauguracyjnej rundzie tego pucharu zajął czwarte miejsce w gronie aż siedemnastu startujących.
Włocławianin był jednym z najmłodszych zawodników w całej stawce, a większość konkurentów stanowili kierowcy, znający tę trasę. Mimo tego Piotrowski przegrał z zaledwie trzema starszymi rywalami, a do podium zabrakło bardzo niewiele, bo zaledwie 1,6 sekundy.

  • Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych zawodów, choć zakończyliśmy je z małym niedosytem, bo te trzecie miejsce było praktycznie o włos – podkreśla Ariel Piotrowski, ojciec i jednocześnie menedżer kierowcy. - To był bardzo udany debiut, bo trzeba jeszcze podkreślić, że Borys startował zupełnie nowym dla siebie samochodem. Pierwszy trening odbył w nim raptem cztery dni przed zawodami, a na dwa dni przed tą rundą w aucie jeszcze zmienialiśmy pewne rzeczy.
Co również warte podkreślenia, Borys Piotrowski w Górach Sowich po raz pierwszy wystartował w zawodach autem z napędem na przednią oś, co stanowiło dla niego dodatkowe wyzwanie. Dotychczas w zawodach rywalizował jedynie za kierownicą BMW E36.

  • Podczas przejazdów było widać pewne typowe nawyki wywodzące się z jazdy autem z napędem na tył, ale Borys w trakcie rundy w Kamionkach bardzo szybko adoptował się zarówno do górskich tras, jak i specyfiki nowego samochodu - dodaje Ariel Piotrowski. - Pierwszy przejazd w ramach zawodów miał jeszcze dosyć zachowawczy, ale później było już coraz lepiej. Jeden z odcinków nawet wygrał.

Teraz utalentowany włocławianin szykuje się do inauguracji Kartingowych Mistrzostw Polski. Przed rokiem Borys wywalczył w nich tytuł mistrza kraju. Z kolei czwartego maja zaprezentuje się w Toruniu w pokazowych przejazdach podczas jednego z największych wydarzeń motoryzacyjnych na Kujawach i Pomorzu, czyli kolejnej Majówki z BMW. 18 maja wystartuje w drugiej rundzie MPAC Junior Cup.
(materiał prasowy zespołu)

Tekst: Tomasz Niejadlik / nadesłane

Fot.: nadesłane  

Reklama
Reklama
Reklama