Newsy

Rusza nowy sezon Time Attack Trophy
Time Attack Trophy

Dodane: 29.05.2022

W sobotę 04 czerwca na w toruńskim MotoParku swój trzeci sezon zainauguruje popularna liga torowa. Jej uczestnicy poza trofeami i nagrodami walczą też o oficjalne rekordy asfaltowej nitki Toru Toruń. Startuje też Honda Trophy.
Jak podkreślają organizatorzy, Time Attack Trophy to liga dla każdego. Pierwotnie została założona z myślą o kierowcach-amatorach szukających dobrej zabawy i doskonalenia swoich umiejętności na torach. Z czasem zyskała uznanie też sporej grupy doświadczonych, zaprawionych w torowych bojach kierowców. Coraz częściej na rundach pojawiają się również wyczynowi zawodnicy, prawdziwi mistrzowie sportu samochodowego, którzy startując w rundach TAT doskonale się bawią, przy okazji trenując i testując swoje auta. Nierzadko na starcie stają też byli czempioni, którzy już jakiś czas temu pokończyli swoje zawodnicze kariery i właśnie w tym cyklu szukają powrotu do sportowych emocji po latach rozbratu ze ściganiem. Pojawiali się między innymi zawodnicy, którzy zdobywali tytuły mistrzów Polski w kartingu, rajdach samochodowych i rallycrossie, a nawet multimedalista mistrzostw kraju, Europy i świata w jednej z odmian sportu motorowodnego. W najbliższej rundzie TAT wystartuje m.in. dwukrotny zdobywca tytułu King of Europe w driftingu, doświadczony rajdowiec i były dwukrotny wicemistrz kraju w rallycrossie, mający na swoim koncie również starty w mistrzostwach Europy RX. Większość uczestników tradycyjnie jednak będą stanowili typowi amatorzy torowego ścigania. Jak zawsze nie zabraknie też zupełnych debiutantów, dla których będzie to pierwszy krok w motorsporcie.
  • Zawodnicy, zarówno ci początkujący, jak i doświadczeni, bardzo cenią sobie klimat panujący na naszych zawodach – podkreśla Tomasz Niejadlik, pomysłodawca i dyrektor cyklu. - Nieprzypadkowo o atmosferze u nas panującej dużo się mówi w różnych zakątkach kraju. Z tego powodu przyjeżdżają do nas kierowcy z większości regionów Polski. Niektórzy na swój debiut w zawodach wybierają właśnie nasze ligi. Także na sobotniej rundzie będziemy mieli zarówno kierowców ze Śląska i Małopolski, jak i z Wybrzeża. U nas praktycznie wszyscy czują się dobrze. Ma to związek nie tylko z naszymi wysiłkami, ale przede wszystkim z unikalną, bardzo pozytywną i otwartą społecznością, która stworzyła się wokół naszych cykli. Ci ludzie to nasz największy atut i powód do dumy.
Zawody serii Time Attack Trophy to jednak nie tylko niezwykły klimat w parku maszyn i umiarkowana ilość jazdy, która odpowiada wielu uczestnikom, ale też poważne ściganie o coraz bardziej prestiżowe tytuły, trofea i atrakcyjne nagrody w oparciu o proste i bardzo przejrzyste, pierwotne zasady time attack. O końcowym wyniku decyduje jak najlepszy czas pojedynczego okrążenia, uzyskany przez zawodnika w trakcie całych zawodów. Gwarantuje to wielkie emocje i walkę pomiędzy kierowcami aż do ostatnich przejazdów.
W ramach rywalizacji w Time Attack Trophy każdy uczestnik może ustanowić swój własny rekord okrążenia asfaltowej pętli Toru Toruń. Najlepsze wyniki są oficjalnymi rekordami obiektu prezentowanymi na nim, a także w Internecie. Tabele obejmują wyniki uzyskane nie tylko w kategorii Open, czyli wspólnej dla wszystkich uczestników, ale też rezultaty dla poszczególnych rodzajów napędu, marek i popularnych modeli aut.
Cyklowi Time Attack Trophy i jego bratniej lidze Track Day Trophy towarzyszą dodatkowe puchary – Mercedes Trophy, Miata Trophy i Girls Trophy. Od sobotnich zawodów dołącza do nich nowa seria – Honda Trophy.
Wszyscy uczestnicy TAT i TDT otrzymują bony z rabatami na zakupy w sklepie Rallyshop.pl. Ponadto podczas części rund każdy zawodnik ma szansę na wylosowanie atrakcyjnych nagród, m.in. akcesoriów do motorsportu czy voucherów na gokarty. W trakcie najbliższych zawodów rozlosowane zostanie szkolenie w zakresie sportowej jazdy na Torze Toruń zrealizowane przez Czarnecki Racing School. Tego typu kurs u boku byłego kilkukrotnego wicemistrza kraju w rallycrossie - Roberta Czarneckiego trafi też do zwycięzcy jednej z podklas Street, przeznaczonych dla kierowców startujących samochodami o seryjnych specyfikacjach lub po niedużych modyfikacjach. Organizatorzy z grupy Motorsport Trophy, która prowadzi serie TAT i TDT, zapowiadają bardzo interesujące, oryginalne nagrody dla najlepszych na zakończenie sezonu.
Wszystkie tegoroczne rundy Time Attack Trophy odbędą się w MotoParku Toruń. Pierwsza - w najbliższą sobotę, kolejne – 23 lipca i 11 listopada. Inauguracja bratniej serii, czyli Track Day Trophy, odbyła się w kwietniu na Autodromie Pomorze pod Gdańskiem. Poprzedziła ją runda zerowa, testowa w lutym na Torze Toruń. Kolejna odsłona TDT zaplanowana jest na 09 października na Torze Łódź. Cykl ten zakończy się kolejną edycją Toruńskiej Barbórki, która planowana jest na 03 grudnia.
Tekst: Motorsport Trophy
Fot.: Julia Truszczyńska / Motorsport Trophy
Reklama
Reklama