Newsy

Motorsport Trophy z kalendarzem i nominacją

Dodane: 30.01.2023

Zmodernizowany Tor Toruń i słynny Tor Poznań będą arenami tegorocznych zawodów cykli „Trophy”. Organizacja po raz kolejny została uhonorowana za swoją działalność, tym razem nominacją do bardzo prestiżowej Nagrody Biznesu Sportowego DEMES.40 zawodów zorganizowanych w ciągu pięciu lat działalności grupy, w których wzięło udział już blisko 1000 kierowców. Ten imponujący wynik w rozpoczynającym sezonie może zostać jeszcze znacznie poprawiony, co zwiastuje kalendarz tegorocznych serii Track Day Trophy i Time Attack Trophy. Pierwszy z tych cykli organizacja Motorsport Trophy zainauguruje wspólnie z zaprzyjaźnioną ligą Interia Drive Cup na najważniejszym obiekcie wyścigowym w naszym kraju, czyli rzecz jasna na Torze Poznań. Dwa tygodnie później, 15 kwietnia, nowy sezon na nieco przebudowanym i zmodernizowanym Torze Toruń otworzy bliźniacza seria Time Attack Trophy. W jej ramach będą bite kolejne rekordy okrążenia tego obiektu, także na nowych dłuższych pętlach. Wszystkie pozostałe rundy TDT i TAT również odbędą się w toruńskim MotoParku.
  • Mocno zabiegaliśmy o rozbudowę Toru Toruń, który jest dla nas domowym obiektem, aktualni zarządcy obiektu zdecydowali się na tę inwestycję, stąd w tym sezonie koncentrujemy się głównie na własnym podwórku – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor organizacji Motorsport Trophy. - To w tej sytuacji kwestia pewnej lojalności, ale trzeba też wyraźnie podkreślić, że obiekt po zmianach, mimo że nadal niewielki, to jednak już da nam całkiem spore możliwości, chociażby w zakresie różnych konfiguracji pętli i przebiegu trasy prób sportowych. Stąd całkiem sporo obiecujemy sobie po tym sezonie, też w zakresie frekwencji uczestników. Bardzo dużym zainteresowaniem już w tym momencie, mimo że do zawodów mamy jeszcze dwa miesiące cieszy się połączona runda TDT i IDC na Torze Poznań.
Nieco wcześniej, bo 19 marca kierowcy spotkają się na przedsezonowym treningiem z pomiarem czasu, czyli rundzie zerowej Track Day Trophy. Sezon zamknie 4. Toruńska Barbórka, która od tej edycji będzie zupełnie odrębną imprezą, nie wliczaną do cyklu TDT. Mają to być zawody w konwencji torowo-ulicznego superoesu, którego trasa będzie przebiegała nie tylko po terenie MotoParku, ale też okolicznymi ulicami biegnącymi w stronę stadionu żużlowego Motoarena. Tuż po tej imprezie ma odbyć się uroczyste podsumowanie sezonu „Trophy”.
Wysiłki toruńskich organizatorów mają swoje odzwierciedlenie też w kolejnych przyznawanych im nagrodach i wyróżnieniach. Tomasz Niejadlik, szef organizacji, pod koniec roku został oficjalnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Torunia, a cykle prowadzone przez Motorsport Trophy raptem kilka dni temu znalazł się w gronie 12 nominowanych do prestiżowej Nagrody Biznesu Sportowego w kategorii Małe Wydarzenie Sportowe. Prestiżowe statuetki DEMES przyznawane są najlepszym projektom, organizacjom i instytucjom ze świata polskiego sportu, a także osobom mający szczególny wpływ na jego rozwój. W gronie tegorocznych nominowanych w innych kategoriach są m.in.: Iga Świątek, Adam Małysz, Anita Włodarczyk, Ewa Chodakowska, TVP Sport, Totalizator Sportowy, prezes PZPN Cezary Kulesza, Ekstraklasa S.A. i ubiegłoroczne mistrzostwa świata w siatkówce. Rozstrzygnięcia tegorocznego konkursu zostaną ogłoszone 7 marca na Gali Sportu i Biznesu w Warszawie.

Tekst: SieScigam.pl
Fot. Łukasz PilarskiReklama
Reklama
Reklama
Reklama