Siescigam.pl

Newsy

KROK 1 - PLAN BUDOWY

Dodane: 30.10.2016

W naszym przypadku proces ten był bardzo długi i może się okazać, że będzie dłuższy niż sama budowa samochodu. Pewne jest, że nie da się przewidzieć wszystkich niespodzianek jakie będą nas czekać, ale przed rozpoczęciem budowy trzeba stworzyć najdokładniejszy plan budowy jaki jesteśmy w stanie zrobić. Ważne są nie tylko wyliczenia finansowe, aczkolwiek one mogą okazać się kluczowe, ale również dostępność części oraz terminy u podwykonawców. Tych z Was, którzy jeszcze nie składali samochodu może zaskoczyć informacja, że terminy oczekiwania na budowę na przykład klatki bezpieczeństwa często sięgają nawet kilku miesięcy.


 Przechodząc do konkretów. My startujemy z budową dopiero, od kiedy zamknęliśmy kosztorys. No może z wyjątkiem lakierowania, ponieważ nie mamy jeszcze wybranego partnera.

PLAN BUDOWY DEMOCAR SIESCIGAM.PL

 

1. planowanie całego procesu

Ten etap omówiliśmy już wcześniej, jeszcze raz zwracamy uwagę na dokładność i przewidywanie - typowo polskie podejście "jakoś to będzie" może narobić nam kosztownych niespodzianek.
 Ten etap przeprowadziliśmy sami, ale niezmiernie pomocni byli: TOMSON Motorsport i Rajdowysklep.pl

Dziękujemy za wsparcie.

 

2. demontaż i odchudzenie samochodu

Rozebranie całego środka, wyjęcie szyb i drzwi, wyjęcie całej elektryki, zdemontowanie większości zawieszenia (zostawiamy tylko to co jest niezbędne do wtoczenia na lawetę), pozbycie się wygłuszeń samochodu. Jeśli dysponujecie większym budżetem dobrze jest zdemontować dokładnie wszystko i wypiaskować budę wraz z komorą silnika.

 

O ten etap zadbają chłopaki z: CHECK AUTOSERVICE

link do fotorelacji

 

3. klatka i ospawanie

Klatka jest chyba jedynym elementem który nie będzie podlegał ewentualnym wymianom, więc musicie być pewni do czego budujecie samochód. Nasza będzie wychodziła od kielichów, ale wewnątrz nie będzie rozbudowana, ponieważ samochód ma mieć przeznaczenie torowe i nie będzie ryzyka owinięcia się wokół drzewa na jakimś OSie. Postanowiliśmy też ospawać samochód ale tylko w newralgicznych miejscach. Dlaczego tylko tam? Ponieważ samo spawanie narusza trwałość antykorozyją blach, więc nie mając w planach piaskowania i całkowitej blacharki minimalizujemy w ten sposób przyszłe miejsca korozji.

 

Klatkę i ospawanie wykona: TRELLA MOTORSPORT

link do fotorelacji: będzie dostępny po zakończeniu tego etapu

 

4. zabezpieczenie i malowanie

Następnym etapem będzie zapanowanie nad 25 letnimi blachami samochodu, czyli oczyszczenie miejsc skorodowanych i zabezpieczenie ich. Planujemy również na tym etapie mieć wywiercone wszystkie dziury które mają być w karoserii na przykład na spinki od maski. Następnie samochód cały zostanie pomalowany na biało - będzie to baza do późniejszego oklejenia samochodu naklejkami sponsorskimi. Środek będziemy malować w drugim warsztacie po zamontowaniu wewnątrz wszystkich niezbędnych elementów i wywierceniu niezbędnych otworów.

 

Samochód polakieruje wykona: TUTAJ SZUKAMY CIĄGLE PARTNERA

Środeke polakieruje: CHECK AUTOSERVICE

link do fotorelacji: będzie dostępny po zakończeniu tego etapu

 

5 Montaż zawieszenia

Pozornie prosty etap polegający na zamontowaniu nowych, bądź po renowacji elementów zawieszenia. Warto zaznaczyć, że w E36 należy wzmocnić mocowanie tylnego zawieszenia. Poświęcimy na pewno dłuższą chwilę na ten etap. Kolejny krok to montaż poliuretanów, ale zanim to zrobimy nastąpi regeneracja wahaczy (malowanie i piaskownie). Zawias to podstawa, bo odpowiada za precyzyjne prowadzenie samochodu, ale również za trakcje, co w tylnonapędowym samochodzie sportowym jest szczególnie ważne. Na tym etapie wymieniamy wszystko co wymaga potrzeby. BMW zostanie również obniżone za pomocą przystępnych cenowo amortyzatorów i sprężyn.

 

Pouliretany pochodzą z: STRONGFLEX POLYURETHANE COMPONENTS

Sprężyny i amortyzatory z: MTS TECHNIK

Montarzem zajmie się: CHECK AUTOSERVICE

link do fotorelacji: będzie dostępny po zakończeniu tego etapu

 

6 Czyszczenie wiązki

Brzmi niewinnie, ale to ciężka i mozolna praca. Grzebanie w instalacji zawsze wiąże się z ryzykiem, ponieważ usunięcie lub uszkodzenie choć jednego przewodu lub jego części może powodować późniejsze duże problemy z komputerem lub innymi elektrycznymi modułami w samochodzie. Na tym etapie zdecydowaliśmy się, z racji na koszty, na pozostanie przy seryjnym komputerze.
 

Zabawą z wiązką zajmie się: CHECK AUTOSERVICE

link do fotorelacji: będzie dostępny po zakończeniu tego etapu

 

7. Montaż środka i szyb

To będzie wyczekiwany etap, gdzie samochód powoli będzie nabierał końcowego wyglądu. W środku znajdzie się masa nowych i miłych dla oka części i akcesoriów głównie z TURN ONE. Na tym etapie trzeba będzie dorobić ręcznie kilka elementów, jak panel z włącznikami i przełącznikami czy boczki drzwi. Środkiem zostanie poprowadzony też układ hamulcowy z możliwością późniejszego podłączenia hydraulicznego ręcznego.

 

Graty do środka pochodzą ze sklepu: RAJDOWYSKLEP.PL dystrybutor marki TURNONE

link do fotorelacji: będzie dostępny po zakończeniu tego etapu

 

8. Wygląd i sponsorzy

Samochód już wygląda, dostanie jednak dokładki do przedniego i tylnego zderzaka. Mamy nadzieję, że będzie wyglądał bardziej rasowo:) Zostanie też oklejony w barwach SIESCIGAM.pl oraz w loga partnerów dzięki, którym powstał.
 

Oklejeniem zajmie się: JESTEŚMY NA ETAPIE WYBIERANIA WYKONAWCY

Dokładki pochodzić będą od: MICHART

link do fotorelacji: będzie dostępny po zakończeniu tego etapu

 

czytaj dalej demontarz1