Publikacje

I EXTREME Racing Cup 2017

Dodane: 22.05.2017

Krzysztof Hołowczyc, Bartek Ostałowski i Sebastian Luty na Torze Łódź!


Bartosz Ostaowski P i Sebastian Luty Mat.prasowy

EXTREME Racing Cup, czyli pierwsze zawody motoryzacyjne, podczas których kierowcy sprawni i niepełnosprawni połączą siły! Nietypowa formuła rywalizacji, cztery próby sportowe oraz znakomici goście z legendą polskiego motosportu, Krzysztofem Hołowczycem na czele. Impreza odbędzie się 27 maja (sobota) na Torze Łódź. Organizatorem wydarzenia jest Avalon Extreme.

Gościem specjalnym EXTREME Racing Cup będzie Krzysztof Hołowczyc. W imprezie wezmą także udział wyjątkowi ambasadorzy Avalon Extreme – Bartek Ostałowski i Sebastian Luty. – Zapraszamy każdego, kto ma benzynę we krwi. Poza rywalizacją sportową, na Torze Łódź nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla kibiców. Wszyscy fani motosportu na pewno znajdą coś dla siebie. Kiedy otrzymałem zaproszenie na tę imprezę, nie wahałem się ani chwili. Bartek i Sebastian potrafią za kierownicą czynić cuda, ale ich popisy trzeba zobaczyć na własne oczy. Jestem przekonany, że rywalizacja będzie stać na wysokim poziomie. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i promocja pasji do motoryzacji bez względu na okoliczności – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Pierwsza edycja EXTREME Racing Cup skupi kierowców z całej Polski. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie – ON (niepełnosprawni) i SPR (sprawni). W rywalizacji wystartują samochody cywilne oraz samochody przygotowane do sportu. Po porannych kwalifikacjach, kierowcy przejadą w parach cztery próby sportowe – dwie wyścigowe i dwie rajdowe. Każda z par będzie składać się z zawodnika z kategorii ON oraz SPR. Załoga, która uzyska najlepszy łączny czas, będzie mogła świętować zwycięstwo.

Na starcie stanie maksymalnie 40 załóg. Zainteresowanie imprezą jest bardzo duże, dlatego szykujemy się na prawdziwe sportowe święto. Zależy nam na tym, aby kreować pozytywną atmosferę w środowisku kierowców zarówno sprawnych, jak i niepełnosprawnych. Chcemy, żeby EXTREME Racing Cup na stałe zagościł w kalendarzu kluczowych zawodów motoryzacyjnych, dlatego konsekwentnie będziemy rozwijać ten projekt. Obecność Krzysztofa Hołowczyca to dla nas dodatkowa motywacja i zaszczyt. Ponadto, na wszystkich kibiców czekają specjalne strefy z atrakcjami oraz jazdy pokazowe – dodał kierowca rajdowy oraz ambasador Avalon Extreme Sebastian Luty.

Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 8:15. Po ich zakończeniu, kierowcy zostaną połączeni w pary, aby wziąć udział w próbach sportowych. Na próby wyścigowe składają się cztery okrążenia na wyznaczonej części toru z pomiarem czasu, a na próby rajdowe start zatrzymany, szykany o różnych odległościach pomiędzy słupkami oraz mety – strefy, w której trzeba się zatrzymać.

W trakcie imprezy, będzie możliwość wzięcia udziału w przejazdach pokazowych. Sebastian będzie mieć do dyspozycji swojego Mitsubishi Lancera, a ja Nissana Skyline. Gwarantujemy emocje na najwyższym poziomie oraz niezapomniane motoryzacyjne doznania – podsumował drugi z ambasadorów Avalon Extreme Bartek Ostałowski.

EXTREME Racing Cup odbędzie się na Torze Łódź 27 maja w godz. 8:00-17:00. Pula nagród wynosi 20 000 zł.

 

Sebastian Luty Mat.prasowy

Bartosz Ostaowski Mat.prasowy


Harmonogram I EXTREME Racing Cup 2017:

08:00-09:00 – odbiór administracyjny oraz BK
08:15-09:45 – kwalifikacje
10:00-10:15 – odprawa dla uczestników
10:30-12:30 – próba nr 1 i 2
12:30-13:30 – przejazdy pokazowe
13:30-15:30 – próba nr 3 i 4
15:30-16:30 – wolne przejazdy
16:45-17:00 – rozdanie nagród i zakończenie imprezy

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Krzysztof Hoowczyc L i Sebastian Luty Mat.prasowy


Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób niepełnosprawnych. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Reklama
Reklama
Reklama