Siescigam.pl

Newsy

Gosia Rdest rozpoczyna nową wyścigową przygodę

Dodane: 21.08.2020

 

W najbliższy weekend, 22 i 23 sierpnia, na francuskim torze Nogaro rozpocznie się sezon Alpine Europa Cup gdzie w tym roku będzie rywalizować najszybsza Polka w wyścigach samochodowych Gosia Rdest.

Dla Żyrardowianki nie będzie to debiut za kierownicą Alpine A110 Cup. Rok temu wystartowała w kończącej sezon rundzie na torze Paul Ricard, a wcześniej testowała samochód przed zawodami na Circuit de Barcelona-Catalunya.


Na ten moment czekałam długo, nawet bardzo długo. Pierwotnie, pierwszy weekend wyścigowy Alpine Europa Cup miał się odbywać w okresie Wielkanocy, a mamy już drugą połowę sierpnia. Razem z Racing Technology jestem po testach na Nogaro oraz Magny-Cours. W aucie czuję się dobrze, współpraca z francuskim zespołem również zapowiada się obiecująco. Przede mną testy w czwartek i piątek, dwukrotne kwalifikacje i aż trzy wyścigi. To naprawdę bardzo dużo jeżdżenia, jak na jeden weekend wyścigowy. Tor Nogaro poznałam już na testach w lipcu, jestem gotowa i zdeterminowana do podjęcia prawdziwej walki. Głód jeżdżenia po lipcowej rundzie WSMP powrócił i mam nadzieję, że ten weekend pozwoli mi go zaspokoić kolejnym sukcesem. Ta pierwsza, długo wyczekiwana runda rozpoczyna intensywny okres wyścigów w tym roku – ze względu na przesunięcia kalendarzy, teraz czekają mnie wyścigi praktycznie co weekend. Dam z siebie wszystko.

W Nogaro Gosia będzie rywalizować z 17 kierowcami. Polka reprezentować będzie zespół Racing Technology, gdzie jeździć będzie z mistrzem sezonu 2018 w Alpine Elf Europa Cup Pierrem Sancineną. Gościnny start zaliczą w barwach tej ekipy Thomas Laurent i Andre Negrao na co dzień rywalizujący w World Endurance Championship. Dwójka ta będzie się zmieniać za kierownicą w trakcie weekendu w ramach przygotować do startu w tegorocznego 24h Le Mans.

Kalendarz sezonu 2020 w europejskim pucharze Alpine składa się z 4 rund. Podczas niektórych z nich odbędą się 3 wyścigi.


Harmonogram zawodów w Nogaro:

Piątek:
8:35 - pierwszy trening
14:50 - drugi trening

Sobota:
8:35 - kwalifikacje
13:50 - pierwszy wyścig (25 minut + 1 okrążenie)

Niedziela:
8:00 - kwalifikacje
13:30 - drugi wyścig (25 minut + 1 okrążenie)
18:30 - trzeci wyścig (25 minut + 1 okrążenie)

Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube - https://www.youtube.com/c/AlpineElfEuropaCup/