Publikacje

BAZA DO BUDOWY - BMW E36

Dodane: 30.10.2016

01

 

02

 

Wybór właściwego samochodu jako bazy do budowy, to chyba jedna z najważniejszych decyzji którą należy podjąć. My kierowaliśmy się popularnością modelu, a co za tym idzie dostępnością części i łatwością ewentualnych napraw. Znaczące było też to, że jest to chyba najpopularniejsza marka w amatorskim motorsporcie, więc nie będzie problemu ze znalezieniem imprezy czy klasy, w której model ten będzie mógł brać udział.


 Jak już wybierzemy markę i model nadchodzi czas wyszukania właściwego egzemplarza. Najczęściej koszty budowy samochodu kilkukrotnie przewyższają jego wartość. Należy starannie sprawdzić bazę przed zakupem, głównie pod kątem stanu blacharki - czy nie brał udziału w dużej kolizji i czy nie ma więcej rdzy niż elementów metalowych. Istotne, aby samochód został kupiony i sprawdzony przez osobę kompetentną, przed którą dany model nie skrywa żadnych tajemnic. Dobre i zdrowe egzemplarze z rynku znikają szybko. Dłużej „wiszą” oferty z modelami, które jednak mają więcej minusów, niż tylko ten na akumulatorze. My po kilku miesiącach poszukiwań zleciliśmy zakup profesjonaliście – w razie podobnych problemów, możemy się podzielić kontaktem do tej osoby.

 

05

 

Nasz wybór padł na BMW 318 IS E36 Coupe z 1992 roku, czyli z początku produkcji. Wszystko wskazuje, że to dobry egzemplarz. Nie posiada on widocznych śladów napraw, praktycznie nie ma rdzy, lakier jest też oryginalny na większości elementów. Wadą jest zaniedbane wnętrze. W naszym przypadku, to żadna wada, bo i tak większość elementów wykończenia wnętrza zostanie wyrzucona z samochodu. Zaletą takiego stanu wnętrza jest wpływ na cenę pojazdu. W tym momencie możemy stwierdzić, że to idealna baza, biorąc pod uwagę cenę za którą została zakupiona. Wiemy jednak, że to dopiero początek i jesteśmy gotowi na wszystko…

 

03

 

 Zdajemy sobie sprawę, że jeśli w czasie rozbiórki samochodu okaże się, że doprowadzenie go stanu używalności będzie obarczone zbyt wysokim nakładem zielonych, to trzeba będzie podjąć trudną decyzję, czy warto inwestować i naprawiać, czy lepiej szukać następnej bazy.


 Uruchomiliśmy wszelkie nasze kontakty, aby zrealizować nasz projekt. Wiele rąk dołoży starań, aby ten pojazd wyglądał i jeździł jak najlepiej. Wiemy już teraz, na początku, że należą się ukłony w stronę chłopaków z firmy Check Auto Service. To oni będą nam pomagać poskładać nasze BMW. 

 

04

 

Pierwsze oględziny trójki na podnośniku nie wykazały wielkich nieprawidłowości.

Podwozie wygląda obiecująco - żadnej rdzy i niepokojących spawów.

06

 

Kilka mankamentów, które raczej będą proste do wyprowadzenia na prostą, to wycieki. Mamy nadzieje, że skończy się na uszczelniaczach.

 

07

 

08

 

09

 

 czytaj dalej2

 

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama