Publikacje

Zakończenie sezonu Rajdowego Pucharu Śląska EL-Instal 2018

Dodane: 12.12.2018

Zbliża się koniec roku a wraz z nim w naszym regionie kończy się rajdowy sezon 2018. Do zakończenia sezonu dotarł również Rajdowy Puchar Śląska EL-Instal, który w tym roku gościł w sześciu miejscowościach na Śląsku. W tym sezonie RPŚ postawił na dalszy rozwój swojego pucharu, czego mogliśmy być świadkami podczas rajdu w Gorzycach i Mszanie. Wtedy to właśnie RPŚ pierwszy raz przeniósł się z Ziem Śląska Cieszyńskiego na teren Powiatu Wodzisławskiego. Tym samym puchar zyskał na jeszcze większej rozmaitości pod względem przygotowanych odcinków specjalnych. Wszystkich miłośników motosportu cieszy fakt, że w naszym regionie są jeszcze takie wspaniałe miejscowości jak Wiślica, Łodygowice, Jastrzębie Zdrój, Gorzyce, Mszana, czy Hażlach. Miejscowości te mało tego, że posiadają wspaniałe warunki na bezpieczne przeprowadzenie rajdu to zamieszkane są przez wspaniałych mieszkańców, którzy zgodzili się by jeden dzień w roku w ich sąsiedztwie pojawiły się rajdowe zmagania Rajdowego Pucharu Śląska. Wspomnieć też należy, że wymienione miejscowości to oprócz gościnnych i życzliwych ludzi również wspaniałe tereny, gdzie zawsze można wrócić by odpocząć z rodziną. Przykładem mogą być piękne tereny Łodygowic z widokiem na Beskid Śląski czy Gorzyce z urokliwymi Meandrami Odry. Cudowne miejsca nie tylko na rajd, ale również na spacery czy wycieczki rowerowe z rodziną w wolnym czasie. Pewnie wielu z nas liczy na to, że jeszcze kiedyś będzie mógł ścigać się w tych pięknych okolicach, jednak to będzie zależało od przychylności lokalnych władz miejskich lub gminnych.W tym miejscu należy wymienić takie osoby jak Mirosław Sitko, Antoni Szlagor, Andrzej Pitera, Anna Hetman, Daniel Jakubczyk, Mirosław Szymanek, Grzegorz Sikorski, które są włodarzami miast i gmin, w których zagościł RPŚ. Nie sposób jednak wymienić wszystkich zaangażowanych ludzi w tych miejscowościach, sołtysi sołectw, radni gmin, pracownicy lokalnych ośrodków kultury to osoby, które również przyczyniły się do tego, że Rajdowy Puchar Śląska dotarł bezpiecznie do końca sezonu.

Wszystkim wymienionym osobom oraz wszystkim tym, które przyczyniły się do organizacji tych sześciu rajdów pragniemy serdecznie podziękować za okazaną pomoc i dobrą współpracę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do mieszkańców odwiedzonych przez nas miejscowości, dziękujemy Wam za życzliwość i gościnę. Mamy nadzieję, że Rajdowy Puchar Śląska El-Instal dał Wam trochę rozrywki i został przez Was pozytywnie zapamiętany. Dziękujemy mieszkańcom za to, że już po rajdzie zapraszali nas na kolejny rok do siebie. Dziękujemy za to, że byliście w stanie znieść to jednodniowe niedogodności związane z przejazdem naszego rajdu. To właśnie dzięki takim mieszkańcom naszego kraju ta dziedzina sportu ma szansę jeszcze przetrwać i wychować kolejnych mistrzów. Dzięki takim mieszkańcom wciąż są szansę, że jeszcze niejeden trzykrotny Mistrz Europy taki jak Kajetan Kajetanowicz pojawi się za kilka lat. To dzięki takim mieszkańcom i władzom tych miejscowości tak wielu młodych ludzi ma szansę doskonalić swój talent i realizować swoją pasję.

Podziękowania kierujemy też w stronę zawodników, którzy zechcieli wybrać właśnie nasz puchar i startowali w naszych imprezach. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania i pozostaniecie z nami na kolejny sezon. W tym sezonie chcieliśmy dać Wam trochę urozmaicenia i dać możliwość uczestnictwa w imprezach, które będą czymś, czego nie dostaniecie w innych pucharach. Chcieliśmy dać możliwość ścigania się na odcinkach, których nie powstydziłby się rajd na najwyższym szczeblu rajdowym. Organizujemy odcinki trudne technicznie i staramy się je przygotować optymalnie, pod względem długości i nawierzchni w taki sposób, by utrzymywały swój wysoki poziom trudności.
Najważniejszym dla nas jest oczywiście bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Staramy się zabezpieczyć nasze trasy najlepiej jak to tylko jest możliwe. Chcemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zabezpieczenie rajdu. Dziękujemy każdemu, kto brał udział w zabezpieczeniu, pilnując porządku na trasach w ciężkich często warunkach atmosferycznych. To dzięki Wam drodzy „safety” , nasze rajdy odbyły się tak jak było to planowane. Dzięki Waszej determinacji i wytrwałości oraz czujności, a co najważniejsze również odpowiedzialności, nasze imprezy mogły przebiegać w sposób bezpieczny i zgodny z tym, co było zaplanowane. Szczególne ukłony dla zespołu osób zabezpieczenia z Junior Rally Team Delegatura Cieszyn.

 Dziękujemy również Policji oraz jednostkom Straży Pożarnej i służbom medycznym, które brały udział w bezpiecznym przebiegu naszych rajdów. Dzięki tym służbom zawody mogły być bezpieczne, a dla nas, jako organizatorów jest absolutnym priorytetem. Szczególnie trzeba zaznaczyć pracę Policji która bierze udział już na etapie planowania tras rajdu aż po odbiór trasy w dniu rajdu. Dziękujemy wszystkim Policjantom.
Dziękujemy również wszystkim przedstawicielom prasy, radia i telewizji za wsparcie medialne . Dzięki Waszej pracy kibice mogli liczyć na rzetelne informacje związane z naszymi rajdami .

Jako organizatorzy chcemy zawsze spełnić oczekiwania zawodników i kibiców, stawiamy na dalszy rozwój i poprawę tego gdzie należy jeszcze coś poprawić. Mamy nadzieję, że kolejny sezon to będzie kolejny sezon rozwoju naszego pucharu a kolejny rok przyniesie nam kolejne wspaniałe imprezy. Poziom naszego pucharu dostrzegany jest nie tylko w naszym regionie i przyciąga wiele załóg z różnych miejsc naszego kraju. Jest to dla nas impuls do dalszej pracy, by odwiedzała nas jak największa rzesza zawodników z całej Polski.

Jako organizatorzy staramy się oczywiście o to, by rajd dał wszystkim to, co najlepsze i wiele radości. Ale radość czasem to nie tylko rajdy, radością dla nas jest też to, że czasem poprzez nasze rajdy możemy komuś pomóc. Dlatego podczas tego sezonu, kilka razy na naszych rajdach były prowadzone różne akcje charytatywne, obok których nikt nie przechodził obojętnie. Dziękujemy wszystkim, którzy w taki czy inny sposób, nie pozostały obojętne na nasze akcje charytatywne, dzięki którym można było pomóc osobom chorym i potrzebującym. Jest to kolejny dowód na to, że rajdowcy i ich kibice to również ludzie o dobrym sercu czułym na ludzkie nieszczęście. Dzięki ostatniej naszej akcji charytatywnej podczas rajdu w Hażlachu, uzbierano około 1200 złotych, za które serdecznie i gorąco dziękujemy.

Również w Jastrzębiu Zdroju podczas rajdu, dla Piotra chorującego na dziecięce porażenie mózgowe, uzbierano potrzebną kwotę na zakup akumulatorów do skutera elektrycznego, którym Piotr porusza się, na co dzień. Potrzebna kwota 1400 złotych została uzbierana podczas dwudniowego rajdu i Piotr znów może poruszać się swobodnie poza domem.Jak widać rajdy to nie tylko adrenalina i zapach benzyny, ale to również a może przede wszystkim ludzie. Ludzie, którzy bardzo chętnie biorą udział w różnych dobroczynnych akcjach, organizując przejazdy dla kibiców na prawym fotelu swoich rajdówek, za kwotę, która zasila konto osób w potrzebie. Piękne jest to, że wiele takich akcji powstaje z własnej inicjatywy zawodników, ku uciesze kibiców i osób, którym zamierzamy pomóc.
Mamy nadzieję, że kolejny sezon nie będzie pozbawiony takich właśnie akcji, dzięki którym można wspomóc kogoś, kto tej pomocy potrzebuje.
Jako organizatorzy chcąc podsumować ten sezon, musimy jeszcze przeanalizować wszystkie imprezy i ułożyć nowy terminarz na rok?2019. Będziemy dążyć do dalszego rozwoju naszego pucharu i mamy nadzieję, że będzie to jeszcze lepszy sezon. Sezon, który przyniesie nam wiele dobrych imprez. Jednak, by wszystko to się udało tak jak to planujemy, potrzebni są sponsorzy, bez których nie było by tego wszystkiego. Kończąc ten sezon, chcemy serdecznie podziękować naszym dotychczasowym partnerom, dzięki którym możemy tworzyć puchar na takim poziomie. Serdeczne podziękowania dla firm EL-Instal, Darma- Części samochodowe, Ulter Sport Exhausts , Auto Service P T A Sanecznik ,Elektromechanika Pojazdowa Robert's Garage, M&M Auto-Tuning , Jackonet Ustroń, Globgum - Rybka Serwis , M2 Sport , RACE GC ATM Autoelektronika, siescigam.pl rajdowka.pl
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim i zapraszamy do uczestnictwa i współpracy w nadchodzącym nowym roku. W oczekiwaniu na nadchodzący nowy sezon chcemy Wam wszystkim życzyć zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia i dobrej zabawy podczas Sylwestrowej nocy.

Artur Bal
Grzegorz Czarnik                            
Organizatorzy Rajdowego Pucharu Śląska EL-Instal


Reklama
Reklama
Reklama