Newsy

Wywiady z motoryzacyjną pasją

Dodane: 16.04.2024

Karolina Pilarczyk, Sebastian „Kickster” Kraszewski i Borys Piotrowski opowiedzieli o swojej przygodzie z motoryzacją i motorsportem w ramach nowego projektu realizowanego przez trzy licealistki z Torunia, który ma ukazać siłę determinacji w realizacji marzeń, także na przekór wielu trudnościom i stereotypom.
Magdalena i Natalia Niejadlik oraz Klaudia Wiśniewska to uczestniczki ogólnopolskiej olimpiady praktycznej dla młodzieży ze szkół średnich pn. „Zwolnieni z teorii”. W ramach realizowanego projektu uczennice toruńskiego III Liceum Ogólnokształcącego przeprowadziły badania, z których wynikło, że wiele osób rezygnuje z realizacji własnych pasji i marzeń ze względu na szereg ograniczeń, w tym m.in. zbyt młody lub zbyt podeszły ich zdaniem wiek, brak funduszy, stan zdrowia, brak wiary we własne możliwości czy też szereg stereotypów dotyczących chociażby płci oraz presję ze strony otoczenia.

  • Bohaterowie kolejnych odcinków naszego podcastu udowadniają, że nie warto rezygnować z samorealizacji, nawet jeżeli droga do celu niekiedy wydaje się bardzo długa i wyboista – mówi Magdalena Niejadlik, jedna z autorek projektu „Pasje i Marzenia zwzt. - Swoimi postawami i sukcesami udowadniają, że największe ograniczenia są głównie w naszych głowach. Te wywiady mają zachęcić innych do aktywności, przekonać, że determinacja i cierpliwość w dążeniu do celów, to często klucz do sukcesu i spełnienia marzeń.

Wśród dotychczasowych sześciu zaprezentowanych osób znalazły się aż trzy znane ze świata motoryzacji i motorsportu: aktualny kartingowy mistrz Polski, jeden z najmłodszych kierowców rajdowych w naszym kraju, od dwóch lat sukcesami rywalizujący w zawodach z dorosłymi, czyli Borys Piotrowski, a także jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów motoryzacyjnych, osiągający sukcesy również w motorosporcie, m.in. w zawodach typu time attack i driftingu – Sebastian „Kickster” Kraszewski oraz Karolina Pilarczyk, która już od niemalże 20 lat z powodzeniem realizuje swoją driftingową pasję i dla wielu kibiców stała się jedną z ikon tego sportu w Polsce.

  • Motoryzacja i motorsport są nam bardzo bliskie między innymi ze względu na tradycje rodzinne – podkreśla Natalia Niejadlik. - Wiemy jak trudno wielu osobom realizować pasję z nimi związaną. Chciałyśmy pokazać znane postacie z tego środowiska, które udowadniają, że nie warto się poddawać, mimo szeregu trudności. Nasi rozmówcy też ich wielokrotnie doświadczali, a mimo nie poddali się i robią to, co kochają, osiągając przy tym szereg wymiernych sukcesów.

Wywiady można obejrzeć na Facebooku i Instagramie. Niebawem prawdopodobnie pojawią się też na nowym kanale w serwisie YouTube.

Tekst: SieScigam.pl

Fot.: Pasje i Marzenia zwzt


Reklama
Reklama
Reklama