Newsy

Wakacyjne ściganie w Toruniu
Time Attack Trophy & Honda Trophy

Dodane: 17.07.2023

Po kilkutygodniowej przerwie wraca rywalizacja w cieszącym się dużą popularnością cyklu Time Attack Trophy i markowym pucharze Honda Trophy. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę, 22 lipca, w toruńskim MotoParku.Inauguracyjna runda czwartego sezonu TAT odbyła się 03 maja na Torze Toruń. Towarzyszyło jej otwarcie rywalizacji w nowym sezonie Honda Trophy, pucharu, który od tego roku podzielony jest na trzy klasy. Druga odsłona HT odbyła się pod koniec maja w ramach drugiej rundy Track Day Trophy 2023 (pierwsza runda TDT zagościła na Torze Poznań, jednak tam cyklu dla Hond nie było).
Trzeciego maja kierowcy po raz kolejny bardzo licznie stawili się w toruńskim MotoParku. Tego dnia odnotowano wiele bardzo dobrych wyników. Część z nich trafiła do tabel oficjalnych rekordów Toru Toruń, prowadzonych w ramach zawodów Time Attack Trophy. W poszczególnych klasach zwyciężyli: 1 - Grzegorz Naszkierski (Honda Civic 1.4), 2 - Tomasz Mitoraj (Honda CRX), 3 – Marcin Markowicz (Honda Civic Type R), 4 – Sebastian Matuszewski (Mitsubishi Lancer Evo X), 1 Street – Marcin Czarnak (Honda Civic 1.4), 2 Street – Jakub Wiśniewski (Mazda MX-5 1.8), 3 Street – Konrad Waldeck (BMW M240i), 4 Street – Anna Rataj (Mercedes A45 AMG), Honda SOHC – Mariusz Rybski (Civic Coupe 1.5), Honda DOHC – Robert Wielochowski (Civic 1.6), Honda DOHC+ - Marcin Markowicz (Civic Type R). W drugiej rundzie Honda Trophy, towarzyszącej majowej odsłonie TDT, najszybsi okazali się: SOHC - Bartosz Wrzesiński (Civic 1.3), DOHC – Michał Porębski (Prelude 2.2), Michał Jakubik (Prelude 2.3 Turbo).Kolejna runda – walka o punkty, trofea i rekordy toru
W najbliższą sobotę, 22 lipca, odbędzie się druga z trzech rund tegorocznego sezonu Time Attack Trophy i trzecia z sześciu Honda Trophy 2023. Będą to jedyne tego typu zawody na Torze Toruń w okresie wakacji. Co warte podkreślenia, zgodnie z tegorocznymi regulaminami organizacji Motorsport Trophy do klasyfikacji generalnej każdego cyklu brane pod uwagę są wszystkie rundy minus jedna najsłabsza dla zawodnika lub ta, w której nie startował. Tak więc nawet kierowca, który był nieobecny na jednej z rund, nadal ma szansę wywalczyć komplet punktów w danej serii.
Rywalizacja w zawodach Time Attack Trophy to nie tylko walka o punkty do klasyfikacji generalnych, puchary i przewidziane na zakończenie sezonu atrakcyjne nagrody, ale też oficjalne rekordy asfaltowej pętli Toru Toruń. W oparciu o wyniki TAT prowadzone są oficjalne tabele z TOP10 oraz dla poszczególnych rodzajów napędu i marek.
Chętni jeszcze mogą dołączyć do grona uczestników sobotnich zawodów. Warto jednak pośpieszyć się, gdyż zapisy dobiegają końca, a miejsc na liście startowej pozostało już niewiele. Do udziału w tej rundzie zostanie dopuszczonych maksymalnie 70 kierowców.
Startować można w zasadzie każdym autem, zarówno seryjnym, w typowo ulicznej specyfikacji, jak i przygotowanym do sportu, oczywiście o ile spełnia ono niezbędne względy bezpieczeństwa. W inauguracyjnej rundzie TAT 2023 brał udział nawet... Żuk z silnikiem V8 pochodzącym z BMW!
Od kierowców i pilotów wymagane są jedynie kaski motocyklowe lub do sportu samochodowego. Dopuszczane są też te nie posiadające homologacji do sportów motorowych lub z utraconą homologacją.
Więcej informacji na FB MOTORSPORT TROPHY oraz w WYDARZENIU.

(informacja prasowa organizatora)
Tekst: Tomasz Niejadlik / Motorsport Trophy
Fot.: Julia Truszczyńska / Motorsport Trophy

Reklama
Reklama
Reklama