Siescigam.pl

Newsy

Tor Łódź wreszcie otwarty

Dodane: 28.09.2016

tor lodz4

tor lodz1

 

 

Długo na to czekaliśmy!

Niecałą godzinę drogi od Warszawy, w odległości kilku kilometrów od Łodzi powstał nowy obiekt sportowy. I może w naszym kraju zabrzmi to dziwne ale nie powstał ośrodek pływacki czy szkolenia piłkarzy ale prawdziwy tor samochodowy! Nie jest to największy tor na jakim jeździliśmy, nie jest też najszerszy ale na pewno jest przemyślany,  dopracowany i wystarczająco duży żeby mieć frajdę z treningu.

Jest to jedyny taki tor wyścigowy w województwie łódzkim. Składa się z odcinka asfaltowego o długości około 1,5 km i szerokości 8-12 m, dwóch płyt poślizgowych prostokątnej (7mx70m) i płyty stanowiącej wycinek pierścienia. Celem przedsięwzięcia było wypełnienie niszy w naszym województwie związanej z świadczeniem usług w zakresie szkolenia poprawy technik i bezpieczeństwa jazdy. Tor jest oficjalnym ośrodkiem ODTJ (Ośrodkiem Doskonalenia Techniki Jazdy). Jest to bezpieczne miejsce do szkolenia i testowania umiejętności kierowców.

 


tor lodz2

 

Przeznaczony jest dla samochodów motocykli i gokardów.

Tor został w nowoczesny system pomiaru czasu Tag Heurer. W kolejnym etapie inwestycji system pomiaru czasu będzie miał pomiar z podziałem na 3 sektory, podobnie jak w Formule 1. Kierowcy samochodów, gokartów lub motocykli otrzymują transpondery, które umieszczają w swoich pojazdach. Jadąc po torze, pojazdy przekraczają miejsca, w których umieszczone są instalacje indukcyjne, wysyłając automatycznie sygnały do centralnego komputera. Ten wyświetla wyniki zarówno na dużym wyświetlaczu na zewnątrz, jak i na monitorach wewnątrz budynku oraz na specjalnie stworzonej na potrzeby Toru Łódź, aplikacji mobilnej, która pozwoli porównywać swoje wyniki z innym kierowcami oraz ułatwi śledzenie postępów przy kolejnych pokonaniach trasy.

 

Podczas otwarcia jeździliśmy zmienioną i mocno skróconą trasą, która i tak pokazała potencjał tego obiektu.

 

medium rysunek techniczny tor lodz tor wyscigowy copy

 

Ośrodek  został zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych architektów. To projekt, przy którego konstruowaniu nadrzędnym celem stało się zapewnienie maksimum bezpieczeństwa poruszającym się po torze kierowcom oraz możliwość stworzenia symulacji trudnych warunków, które pozwolą na szkolenie dodatkowych umiejętności wychodzenia z ciężkich sytuacji drogowych.
 
Obiekt można wynająć na godziny lub na cały dzień na wyłączność

Życzymy powodzenia i do zobaczenia na torze!

link do informacji o torze

link do filmu z otwarcia toru

 

 

tor lodz5