Newsy

TDT i IDC rozpoczną ściganie na Torze Poznań
Track Day Trophy

Dodane: 12.02.2023

To będzie bardzo mocne otwarcie sezonu! Popularny ogólnopolski cykl Track Day Trophy wraz z zaprzyjaźnioną serią Interia Drive Cup zainauguruje go pierwszego kwietnia w Przeźmierowie. Rusza rejestracja uczestników!W poprzednim sezonie rundy Track Day Trophy zagościły na Autodromie Pomorze w Pszczółkach k. Gdańska, na Torze Łódź i w toruńskim MotoParku. Tegoroczny sezon ta znana liga torowa zainauguruje na najsłynniejszym polskim torze, aktualnie jedynym w kraju z homologacją do tzw. wyścigów płaskich, czyli rzecz jasna na „Poznaniu”.
- Chcemy, żeby nasze zawody pojawiały się też na największych i najlepszych obiektach w Polsce – podkreśla Tomasz Niejadlik, właściciel organizacji Motorsport Trophy, prowadzącej cykl TDT. - Tor Poznań był dla nas priorytetem, od dawna podkreślaliśmy, że mamy w planach, żeby tam się pojawić. Chcielibyśmy regularnie na nim gościć, choć po głowach chodzą nam też kolejne obiekty. W tym sezonie poza „Poznaniem” skupiamy się jednak głównie na Torze Toruń, czyli naszym domowym obiekcie, który już w najbliższych tygodniach doczeka się przebudowy,o co zabiegaliśmy od dawna i co będziemy chcieli jak najlepiej wykorzystać.Tegoroczna seria Track Day Trophy ruszy pierwszego kwietnia na „Poznaniu” wraz z inauguracją sezonu innego znanego cyklu torowego – Interia Drive Cup. Kierownictwo obu lig już niejednokrotnie miało okazję ze sobą współpracować, m.in. przy organizacji w Toruniu rundy IDC, a wcześniej zawodów w ramach Classicauto Cup i Classicauto Mercedes Challenge.
Zapisy na inaugurację obu serii ruszą już w poniedziałek 13 lutego. Rejestracja prowadzona będzie przez panel dostępny na STRONIE IDC. Do udziału w imprezie ma zostać przyjętych 100 kierowców.
- To prawdopodobnie będzie pierwszy wyścig w ramach tych zawodów, gdyż liczymy, że chętnych może być zdecydowanie więcej niż miejsc na liście startowej – podkreśla Tomasz Niejadlik.
Kolejne trzy odsłony TDT zaplanowane są na modernizowanym Torze Toruń. Odbędą się one 28 maja, 17 września i 11 listopada. Wcześniej, bo 19 marca uczestnicy serii spotkają się w tym miejscu na rundzie zerowej, czyli Przedsezonowym Treningu z Pomiarem Czasu. Z kolei IDC w tym sezonie pojawi się też na Torze Kielce (dwukrotnie: 02/03 maja oraz 09 września), 03 czerwca w MotoParku Ułęż, 07 października w Modlinie oraz 05 listopada na Silesia Ringu.
Więcej o zawodach TDT & IDC na Torze Poznań w WYDARZENIU.Tekst: SieScigam
Fot. Julia Truszczyńska, IDC

Reklama
Reklama
Reklama