Newsy

Szybkie trasy nad rzeką Wartą! III runda Sjcam Super Rally Oborniki

Dodane: 20.05.2019


Za nami III runda Sjcam Super Rally / Puchar Can-am / Quady Śrem Edition, Oborniki. Tym razem w zupełnie nowym anturażu i województwie! III rundzie towarzyszyła również impreza pod nazwą “Barwy Dakaru”, tak więc zgromadzono w jednym miejscu największą w Polsce ilość fanów cross-country!


Kilkadziesiąt załóg z Polski i z Czech rywalizowało o pierwsze miejsce na terenie Gminy Oborniki. Zawodnicy ścigali się samochodami terenowymi, quadami, motocyklami i pojazdami typu SSV i Buggy. Zarówno uczestnikom, jak i kibicom towarzyszyło mnóstwo emocji. Baza, miasteczko maszyn wraz całym zapleczem sanitarno-gastronomicznym, jak również start honorowy ulokowane zostały na terenie Obornickiego Ośrodka Kultury. Dzięki przychylności i nieocenionej pomocy Władz Gminy Oborniki, udało się wytyczyć dwa odcinki testowe. Specyfika ukształtowania dróg z długimi prostymi odcinkami sprzyjała tym razem zawodnikom prowadzącym pojazdy o dużej mocy i osiągających wysokie prędkości maksymalne. Emocji sportowych i zwrotów akcji, jak zwykle nie zabrakło. Kilka załóg boleśnie doświadczył sportowy pech awarii, a dla innych były to wymarzone trasy, gdzie mogli pokazać swoje umiejętności. Mieszkańcy wspaniale przyjęli zaistniałe utrudnienie w ruchu i wyszli tłumnie na ulicę witając zawodników oraz machając do nich na trasie. Mnóstwo dzieci i dorosłych miało niepowtarzalną okazję z bliska zobaczyć wspaniałe maszyny, jak również samemu spróbować jazdy pojazdami marki Can-Am, które zostały przygotowane do testów przez importera – firmę Taurus Sea Power z Gdańska. A są to pojazdy mega mocne i mega szybkie.


Grzegorz Kołodziej / QUADY ŚREM KT Racing Team - I miejsce w klasie SSV Turbo w III rundzie Sjcam Super Rally / Puchar Can-am / Quady Śrem Edition, Oborniki:
Grzegorz Kołodziej: - "Poziom trudności trasy III rundy Sjcam Super Rally / Puchar Can-am / Quady Śrem Edition w Obornikach oceniam w dziesięciostopniowej skali na 6. Aby osiągnąć dobry wynik należało jechać szybko i pewnie. Jeżeli chodzi o konkurencję w klasie, to była ona niemała (25 załóg w klasie SSV Turbo), a umiejętności zawodników z pierwszej piątki bardzo zbliżone, co na bieżąco widać było po uzyskanych czasach oraz w samej rywalizacji. Nierówne szanse stwarzają na wejściu moce silników, seria SSV Turbo to 172 KM, a po przeróbkach czołówka pracuje na mocach ponad 200 KM".

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów wydarzenia: SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Gmina Oborniki, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, Integral, NTT System, Hiro, Teehonled Polska, Bella Umbrella, Inflandia, Line-X, Quersus, MAXXIS, CST, opony4x4.eu, Customic, Sponsor rundy „Quady Śrem”, Rota-Med.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4
III runda Sjcam Super Rally / Quady Śrem Edition, Oborniki, 2019
- WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW
Klasa Moto
1. Hubert Schoener
2. Krzysztof Paszkowicz
3. Krzysztof Nadstaga
Klasa Quad 2x4
1. Marcin Kłósek
2. Patryk Goński
3. Dariusz Dopieralski
Klasa Quad 4x4
1. Irek Ostafin
2. Ryszard Czechowicz
3. Jarosław Słodownik
Klasa SSV
1. Mateusz Dzwończyk / Mirosław Dzwończyk
2. Michal Bureš / Martina Radková
3. Michał Borek / Karolina Borek
Klasa SSV Turbo
1. Grzegorz Kołodziej
2. Tomasz Porebny / Grzegorz Szulc
3. Rafał Papkala
Klasa Sport
1. Marcin Kruszewicz / Jacek Felner
2. Robert Rożek
3. Maciek Czarniecki / Paweł Kulikowski
Klasa Super Sport
1. Piotr Paliński / Kamil Skowron
2. Piotr Politowski / Waldemar Kaja Nissan
3. Tomasz Krzemienowski / Grażyna Krzemienowska
Klasa Buggy
1. Kamil Sorn
2. Mateusz Brokos
3. Przemek Stańko

III runda Puchar Can-am / Quady Śrem Edition, Oborniki, 2019
- WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW
Klasa Quad
1. Irek Ostafin
2. Jarosław Słodownik
3. Artur Gajda
Klasa SSV
1. Grzegorz Kołodziej
2. Tomasz Porebny / Grzegorz Szulc
3. Rafał Papkala


Reklama
Partnerzy