Siescigam.pl

Newsy

SIMRACER SPEŁNIA SWOJE MARZENIA ZA KIEROWNICĄ WYŚCIGOWEGO LAMBORGHINI

Dodane: 31.12.2019

W październiku Kamil Franczak odebrał swoją nagrodę za zwycięstwo w SRO E-Sport GT Series. Na włoskim torze Adria International Raceway Polak wsiadł do Lamborghini Huracan GT3 Evo mistrzowskiej ekipy tegorocznej serii GT World Challenge Europe – FFF Racing. I zaimponował wszystkim świadkom tych testów.


Dzięki zwycięstwu w pierwszych w historii cyfrowych rozgrywek organizowanych tuż przy najbardziej prestiżowej serii wyścigowej GT3 w Europie reprezentant DV1 TRITON Racing miał okazję zwiedzić fabrykę i muzeum marki spod znaku złotego byka. To był przedostatni krok przed wejściem za kierownicę wyczynowego modelu.
Spośród trzech najlepszych kierowców sezonu Kamil okazał się bezkonkurencyjny na testach przeprowadzonych przez inżynierów Lamborghini na torze Imola. Po jazdach drogowym Huracanem na Polaka czekała główna nagroda – testy samochodu GT3.Do jazd przygotowano mistrzowski samochód o numerze #563 zespołu FFF Racing, który zgarnął w tym roku najważniejsze tytuły w GT World Challenge Europe. Dodatkowo w bliźniaczym samochodzie swoje okrążenia w tym samym czasie pokonywał mistrz azjatyckiej Formuły 3 2019, a później zwycięzca FIA Motorsport Games – Ukyo Sasahara.