Publikacje

Sebastian Luty nie zwalnia tempa.

Dodane: 16.05.2018

Sebastian Luty nie zwalnia tempa. Największy sukces za dżojstikami Bestii

II runda Avalon Extreme Race Day Cup w Moto Park Ułęż

 

  Sebastian Luty wykręcił trzeci czas w klasie AWD Turbo oraz uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej podczas drugiej rundy Avalon Extreme Race Day Cup – jedynego w Polsce cyklu zawodów motoryzacyjnych zarówno dla sprawnych, jak i niepełnosprawnych kierowców. Ambasador Avalon Extreme był także ponownie bezkonkurencyjny w klasie ON. Druga odsłona cyklu odbyła się na torze Moto Park Ułęż. Gościem specjalnym wydarzenia był  wielokrotny mistrz Polski i Europy w rajdach samochodowych i wyścigach górskich, Grzegorz Duda. W rywalizacji wziął także udział drifter, Bartosz Ostałowski.

 

Sebastian Luty Mat.prasowy6

 

  Inauguracja cyklu Avalon Extreme Race Day Cup miała miejsce w połowie kwietnia na nowoczesnym Torze Modlin. Tym razem, rywalizacja przeniosła się na Moto Park Ułęż, czyli obiekcie bardzo szybkim, który sprzyja formule time attack. Tor w pętli o długości ok. 3,5 km jest miejscami techniczny i wymaga maksymalnej koncentracji. Na starcie stanęło 70 zawodników z całej Polski.

 

  Sebastian Luty, prowadzący za pomocą dwóch dżojstików Mitsubishi Lancera EVO X, pieszczotliwie zwanego Bestią, już po raz drugi okazał się bezkonkurencyjny w kategorii ON dla kierowców z niepełnosprawnością. W bezpośredniej walce z innym ambasadorem Avalon Extreme, Bartoszem Ostałowskim, był lepszy o 3,6 s. Ponadto, stanął na podium w klasie AWD Turbo, co jest jego największym dotychczasowym sukcesem. – Tor był doskonale przygotowany, a trasa jak zwykle pozwalała rozwinąć skrzydła. W ostatnim czasie Bestia przeszła pewne modyfikacje, co przekłada się na uzyskiwane rezultaty. Wszyscy kierowcy dysponowali znakomitymi samochodami, dlatego odczuwam satysfakcję, że to akurat mnie udało się dwukrotnie wskoczyć na podium. Dziękuję za wsparcie mojemu teamowi, a także gratuluję pozostałym uczestnikom, ponieważ w naszym cyklu przede wszystkim chodzi o to, żeby zarażać jak największą liczbę osób pasją do motorsportu – powiedział Sebastian Luty.

 

Avalon Extreme Race Day Cup Mat.prasowy 2

 

  Ambasador Avalon Extreme uzyskał czas 1:59.729. Zwycięzcą całej rundy został Sławomir Popczyński, a 2. miejsce zajął Przemysław Badowski. Kierowcy łącznie rywalizowali w pięciu kategoriach – ON, STREET, FWD, RWD oraz AWD.

 

  Avalon Extreme Race Day Cup to nowa seria zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami, przeznaczona zarówno dla kierowców sprawnych, jak i z niepełnosprawnością, na którą składa się w sumie sześć rund pucharowych. Podczas imprezy na Moto Park Ułęż odbyło się także szkolenie dla kierowców z niepełnosprawnością w ramach Avalon EXTREME Racing Academy.

 

  Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day. Trzecia runda będzie mieć miejsce na Torze Jastrząb 23 czerwca. Wielki finał odbędzie się natomiast na warszawskim Bemowie 8 września.

 

Wyniki (TOP 3):

 

AWD Turbo (napęd na dwie osie):

1. Sławomir Popczyński – Subaru Impreza STi – 1:55.841

2. Przemysław Badowski – Subaru Impreza STi – 1:57.011

3. Sebastian Luty – Mitsubishi Lancer EVO X – 1:59.729

 

FWD (1600; 2000+):

1. Mikołaj Bąk – Honda CRX – 1:59.337

2. Robert Kieczmarski – Honda Civic – 1:59.700

3. Norbert Staszkiewicz – Honda Civic EJ9 – 2:00.552

 

RWD (2000; 3000; 3000+):

1. Tomasz Dyszkiewicz – Mercedes 230 Turbo – 1:56.442

2. Tomasz Lesiński – Mazda RX-8 – 1:57.851

3. Sebastian Teter – Lotus Elise – 1:57.919

 

ON (kierowcy z niepełnosprawnością):

1. Sebastian Luty – Mitsubishi Lancer EVO X – 1:59.729
2. Bartek Ostałowski – BMW E30 328 – 2:03.331
3. Kamil Kosela – VW Golf V GTI – 2:10.631

 

STREET (auta o bardzo nieznacznym zakresie przeróbek względem samochodu seryjnego):

1. Jarek Smolarz – Subaru Impreza GC8 STi – 2:02.960
2. Piotr Pędziwiatr – Honda Civic Type-R – 2:04.230
3. Marcin Gierlicz – Subaru Impreza – 2:06.757

 

***

 

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

Avalon Extreme Race Day Cup Mat.prasowy

 

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

 

Kontakt dla mediów:

Bartosz Sosnówka

communications manager

E: Bartosz.sosnowka@dwapiar.pl

M: 517 476 361

 

Reklama
Reklama