Newsy

Robert Dąbrowski zaczyna sezon FIA CEZ na torze w Melk

Dodane: 26.04.2023

Robert Dąbrowski zaczyna rallycrossowy sezon od II rundy FIA CEZ (Strefa Europy Centralnej) na austriackim torze w Melk i od razu wskakuje na podium.W sobotę 22 kwietnia rozpoczęła się II runda FIA CEZ. Na torze w Melk stawiło się ponad 100 teamów, z czego 13 zawodników w klasie STC-2000, w której kolejny sezon startuje Robert Dąbrowski.
Robert rozpoczął sezon od toru w austriackim Melk, gdzie ścigał się po raz pierwszy. Jednak doskonale przygotowane przez serwis Automax na drugi sezon auto – VW Polo – sprawowało się świetnie, co jest widoczne w rezultatach.

Zawodnicy zjawili się na torze w sobotni poranek z zapałem podsycanym przez piękną słoneczną pogodę, lecz pierwszego dnia dla klasy STC-2000 udało się przeprowadzić tylko pierwsze kwalifikacje, w których Robert Dąbrowski zajął 3 miejsce. Niedzielne przejazdy przebiegały już znacznie sprawniej. Pierwszy ranny przejazd – Q2 – Robert Dąbrowski skończył na 2 pozycji, podobnie Q3. Wyniki te zapewniły start w półfinale z pierwszego pola startowego, zakończony na 2 pozycji.

W swoje pierwsze zawody sezonu 2023 oraz pierwsze wyścigi na torze w Melk Robert Dąbrowski od razu wskoczył na podium i z Austrii wraca z pucharem za 3 miejsce. Tuż przed nim uplasowali się główni rywale z poprzednich sezonów – Zoltán Held również za kierownicą VW Polo oraz Roman Častoral jeżdżący Oplem Astrą.

Reklama
Reklama
Reklama