Newsy

Robert Dąbrowski wicemistrzem Rallycross w klasie SN – 2000

Dodane: 25.10.2022

Mistrzostwa Polski w rallycrossie zakończone: Robert Dąbrowski wicemistrzem SN – 2000!

Ostatnia runda sezonu 2022 rallycrossowych mistrzostw Polski (MPRC) rozegrała się na torze w Poznaniu w iście jesiennej aurze. Mokra nawierzchnia to jednak dla Roberta Dąbrowskiego żadna przeszkoda.Robert Dąbrowski na stałe zagościł w ścisłej czołówce kierowców Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Sezon 2022, już czwarty w swojej sportowej karierze, kończy na podium zarówno w SN 2000 – w klasie zdobywa srebro, oraz SuperNational – w grupie kończy sezon z brązem.

Kwalifikacyjnie biegi SuperNational podczas ostatniej rundy MPRC 2022 to była niezła karuzela w wykonaniu Roberta – ze środka tabeli na sam szczyt i z powrotem: Q1 nieoczekiwanie zakończone na 9 miejscu, potem szybki powrót do czołówki – w Q2 Robert dojeżdża jako pierwszy, a w Q3 znowu niżej – dopiero 7. W Q4 za to notuje nie tylko 1 miejsce, a także najszybsze okrążenie (1:00.725). Ostatecznie po przejazdach kwalifikacyjnych zajmuje 2 lokatę.Rezultaty biegów kwalifikacyjnych SN – 2000 wyglądają dużo stabilniej: Q1 – 3 miejsce, Q2 – 1 miejsce, Q3 – 2 miejsce, Q4 – 1 miejsce. Co również daje 2 lokatę po kwalifikacjach.
Przejazdy finałowe to już lepsza pogoda i pełna koncentracja, która przekłada się na skuteczność. Pierwsze miejsce w przejeździe półfinałowym oraz druga lokata w obu finałach. Wyniki te pozwalają na zakończenie sezonu ze srebrem w klasie SN – 2000 oraz brązem w grupie SuperNational.

Wysoka i stabilna forma Roberta Dąbrowskiego w sezonie 2022 pozwala wnioskować, że nie powiedział jeszcze w tym sporcie ostatniego słowa i w przyszłym sezonie będzie sięgał po złoto.


Reklama
Reklama
Reklama