Newsy

Robert Dąbrowski drugi w czeskich Sedlcanach
Mistrzostwa Polski Rallycross

Dodane: 15.06.2023


10 i 11 czerwca miała miejsce pierwsza wyjazdowa runda Mistrzostwa Polski Rallycross połączona z cyklem FIA CEZ. Zawodnicy wystartowali w czeskich Sedlcanach, które gościły MP już kilkukrotnie. Oczywiście i tym razem nie obyło się bez emocji. Ostatecznie Robert Dąbrowski zakończył rywalizację na 2 miejscu.Start w Sedlcanach okazał się dla Roberta Dąbrowskiego bardzo udany. Kilku startujących zawodników nie omijały awarie i przejściowe problemy techniczne. Wymagający tor nie wybaczał nawet najmniejszego błędu, a unoszące się chmury kurzu i pyłu skutecznie utrudniały rywalizację.
W ST2000 po pierwszym dniu prowadził Roman Castoral. Drugie miejsce zajmował Sindelek Martin, a trzecie Robert Dąbrowski. Wyniki zawodów do końca pozostawały kwestią otwartą.Roman Castoral będący na własnym, rodzimym podwórku ostatecznie wygrał rywalizację, a startujący z drugiej linii Dąbrowski musiał uznać wyższość rywala plasując się na 2 pozycji w finale.

Wynik odmienny od tego z Greinbach, w którym na Dąbrowskiego nie było mocnych. Zwyciężył wtedy we wszystkich trzech przejazdach i zgarnął komplet punktów.
Najbliższe zawody FIA CEZ, w których wystartuje Robert Dąbrowski odbędą się 12-13 sierpnia w Poznaniu i 16-17 września w Słomczynie. Liczymy na doping i powtórkę z Greinbach.


Reklama
Reklama
Reklama