Newsy

Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń zainaugurowali sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Dodane: 26.04.2023

W miniony weekend rozpoczął się kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie 51. Rajdu Świdnickiego, rundy, która otwierała tegoroczne zmagania, znalazł się zespół Valvoline Rally Team – Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń. Polacy w pierwszym swoim wspólnym starcie w RSMP zajęli dziewiątą lokatę, zdobywając ważne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw.Rafał Kwiatkowski i Kamil Kozdroń rozpoczęli sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Valvoline Rally Team pierwszy raz wystartowała w takim składzie w ramach krajowego czempionatu i od razu zainkasowała solidne punkty do klasyfikacji generalnej. Polacy o jak najlepszy wynik walczyli od samego początku do końca, prezentując dobre tempo i unikając poważniejszych błędów na asfaltowych trasach 51. Rajdu Świdnickiego. Duet Kwiatkowski/Kozdroń niemal całe zawody utrzymywał się w topowej dziesiątce, kończąc siedem z trzynastu odcinków specjalnych z czasem właśnie wśród dziesięciu najlepszych załóg.Na ostatnim oesie (OS13 Dziećmorowice – Świdnica) załoga Valvoline Rally Team jeszcze przycisnęła, widząc szansę na wyższe miejsce w „generalce”. Ostatecznie jednak Rafał i Kamil zakończyli zmagania na dziewiątym miejscu, tracąc zaledwie 1,2 sekundy do ósmej pozycji!
– Za nami dobre rozpoczęcie długiego sezonu RSMP. Najważniejszy cel został osiągnięty – jesteśmy na mecie, bogatsi o kolejne doświadczenia. Z każdym kilometrem przekonuję się, jak bardzo ten samochód pomaga w jeździe kierowcy, ale jednocześnie ile trzeba mu zaufać, by pojechać szybko. Poprawialiśmy swoje czasy i jestem pełen optymizmu przed kolejnymi startami ¬– podsumowuje Rafał Kwiatkowski, kierowca Valvoline Rally Team.Kwiatkowski i Kozdroń mają w tym roku w planie pełną kampanię RSMP. Dlatego po świdnickich asfaltach ich kolejnym celem będą mazurskie szutry i ORLEN 79. Rajd Polski (19-21 maja), będący jednocześnie jedną z rund Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC).
Starty Rafała Kwiatkowskiego i Valvoline Rally Team wspierają sponsor główny Valvoline oraz VD Valvoline Dystrybutor, DNA Design & Art i GB pro.

RSMP 2023 – punktacja po 51. Rajdzie Świdnickim (runda 1/7):
1. Grzyb/Binięda 32 pkt
2. Płachytka/Gerber 29 pkt
3. Sesks/Francis 25 pkt
4. Byśkiniewicz/Siatkowski 20 pkt
5. Szeja/Szeja 20 pkt
6. Parys/Syty 15 pkt
7. Kołtun/Pleskot 13 pkt
8. Terlecki/Marczewski 11 pkt
9. Kwiatkowski/Kozdroń 9 pkt
10. Matulka/Dymurski 7 pkt
11. Tochowicz/Białowąs 5 pkt
12. Predko/Jurgała 4 pkt
13. Bonder/Heller 3 pkt
14. Kowalczyk/Hryniuk 2 pkt
15. Nowak/Sadowski 1 pkt

Reklama
Reklama
Reklama