Newsy

Pierwszy start i od razu 3 lokata!
Robert Dąbrowski zalicza świetny start w rallycrossie (CEZ)

Dodane: 14.06.2021

Robert Dąbrowski zalicza kolejny świetny start w Mistrzostwach Europy Centralnej w rallycrossie (CEZ)

Podczas III rundy CEZ w austriackim Greinbach Robert Dąbrowski, kierowca rallycross, udowodnił, jak szybko adaptuje się na nowych torach. Pierwszy start w tym miejscu i od razu 3 lokata!

Dwudniowe zawody na torze Greinbach były podzielone na Mistrzostwa Austrii (sobota) oraz rundę CEZ (niedziela). Robert Dąbrowski potraktował więc pierwszy dzień treningowo. Zapoznanie z torem i zawodnikami zaowocowało jednak szybkim progresem w osiąganych czasach do poniżej 35 sekund w okrążeniu i ostatecznie 6 lokatą w rundzie Mistrzostw Austrii.
Drugiego dnia kierowca wystartował jeszcze pewniej – już w Q1 znalazł się w ścisłej czołówce (na 2 pozycji). Mimo kilku nerwowych sytuacji – jak falstart zawodników w Q3, w wyniku którego należało powtórzyć kwalifikacje – kierowca do końca zawodów utrzymywał wysoki poziom.Półfinały rozpoczął w pierwszej linii tuż obok weterana na torze w Greinach – Romana Castorala, i zakończył je również na 2 lokacie. W wyścigu finałowym Robert Dąbrowski zaraz po starcie zajął 3 pozycję i do ostatniego okrążenia już jej nie oddał – w efekcie z III rundy Mistrzostw Europy Centralnej Rallycross (FIA CEZ) wrócił z trofeum za 3 miejsce.

To kolejne zawody Roberta Dąbrowskiego, które potwierdzają, że należy do czołowych kierowców rallycross klasy SN-2000 w stawce europejskiej.


Reklama
Partnerzy