Siescigam.pl

Newsy

Paweł Szkopek wystartuje w Pucharze Polski Pit Bike SM

Dodane: 12.08.2020

Paweł Szkopek już w sobotę wystartuje w Pucharze Polski Pit Bike SM.

W drodze do trzynastego tytułu Mistrza Polski, ma jeszcze jeden przystanek. Paweł Szkopek postanowił wystartować podczas pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. Co mistrz wyścigów motocyklowych robi na małych dwóch kółkach?

-Głównym moim celem jest pomoc w rozwoju nowego motocykla MRF 160SM-R- mówi Paweł Szkopek. - Traktuję to zadanie bardzo poważnie i na nim będę się skupiał podczas sobotniego startu. Co oczywiście nie oznacza, że zamierzam odpuszczać! Zawodnik z takim doświadczeniem rywalizacje ma po prostu we krwi- przyznaje trener. - Oczywiście cieszę się, bo wiem, że na starcie spotkam również starych dobrych znajomych z dużych torów, ale przede wszystkim będę mógł wspierać moich “młodych wilczków”. Gdybym nie startował i tak pojawiłbym się na rundzie, żeby im pomagać, a dzięki temu że sam pojadę w zawodach, będę mógł jeszcze bliżej poznać specyfikę minimotocykli. Uważam, że jest to świetna sprawa i trening na tym sprzęcie jest nieoceniony, zarówno dla młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat motorsportu, jak i dla zawodowców. Dla mnie jest to świetne uzupełnienie treningów na dużym motocyklu, czy na pit bike czy na Kayo na którym też jeżdżę, o wiele łatwiej ćwiczyć skupienie, balans, uślizgi. Podczas takiej jazdy czasem dzieje się znacznie więcej niż podczas wyścigu klasy Superbike- śmieje się Szkopek. -Start w wyścigach jest najlepszą okazją zarówno by zebrać nowe doświadczenia trenerskie, ale jest to także najelpszy sprawdzian dla testowanego motocykla, bo właśnie podczas takiej próby możemy najwięcej powiedzieć o pracy zawieszenia czy innych podzespołów.

Paweł Szkopek, to zawodnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, ma na koncie nie tylko dwanaście tytułów mistrza Polski, ale także sukcesy na arenie europejskiej i światowej, m.in. starty seriach mistrzostw świata, takich jak WorldSBK, WorldSPP, czy FIM EWC. Od pewnego czasu zaangażował się także w działalność trenerską, swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje nie tylko młodym zawodnikom wyścigów motocyklowych, ale i zespołom pit bike.-W najbliższym wyścigu Pucharu Polski Pit Bike SM w Starym Kisielinie będzie z nami nasz trener Paweł Szkopek. Obecność Pawła w boksie to dla nas olbrzymie wsparcie. Paweł jest nie tylko trenerem, ale i wyśmienitym mentorem, potrafi w doskonały sposób nas zmotywować przy czym swobodnie rozluźnia panujące napięcie przedstartowe. Przy okazji trener sam wystartuje po raz pierwszy na pit bike i będzie to dla niego przetarcie, ale myślimy, że poradzi sobie bez problemu. Zapraszamy do kibicowania, będzie ogień- zachęca Jeremiasz Wojciechowski, zawodnik teamu Motormania Kidz GP.

W barwach Szkopek Team startuje również wywodzący się z dyscypliny pit bike Mateusz Hulewicz. To drugi sezon młodego zawodnika w wyścigach motocyklowych, ale pierwszy pod okiem Pawła. Razem trenują zarówno na dużych, jak i małych torach. -Jeśli chodzi o Pawła powiem szczerze, że szybko spodobały mu się małe motocykle przez co równie szybko się na nich odnalazł i rozpędził, z tego co pamiętam z radością na twarzy mówił jaka to zabawa i że czasem na jednym kołku ma więcej uślizgów przodu czy tylu, niż przez cały weekend wyścigowy na dużych motocyklach. Cieszę się również że pojedzie w Pucharze Polski Pit Bike w którym zaczynałem swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi i będę trzymał za niego kciuki!

Dla uspokojenia konkurencji dodamy, że motocykl który będzie testował, wyposażony jest w silnik 155 cc, nie klasyfikuje się do stawki Stock 150. Paweł więc pojedzie w najmocniejszej klasie Pucharu Polski. -Paweł Szkopek pojedzie w barwach MRF na seryjnym modelu MRF 160SM-R, całość jest związana z pracą nad nowymi modelami na sezon 2021. Testowanie zawieszenia, silnika oraz gaźników. Z racji regulaminu motocykl ten aktualnie kwalifikuje się do klasy open, ponieważ tam pojemność silnika to 155cm. Jednym słowem Paweł nie będzie miał łatwo- mówi Maciej Merchel, przedstawiciel marki.

Co wydarzy się na torze Wallrav Race Center dowiemy się już w sobotę 15 sierpania 2020. Zawody odbywają się bez udziału publiczności, ale całość będzie transmitowana na kanale organizatora MX Otopit Toruń: YouTube.pl/otopit