Publikacje

Otwarcie sezonu GEPA Logistics Super Rally w Bukownie – fighterzy na starcie!

Dodane: 26.01.2017

Can-Am Maverick najszybszy ze wszystkich startujących pojazdów!

 

64
To był niezapomniany weekend, który zgromadził na starcie prawdziwych fighterów, którym nie straszny był mróz, śnieg, ciężki teren i walka do ostatniego tchu! Sezon GEPA Logistics Super Rally można uznać za rozpoczęty!

Edycja ”Snow”, która na stałe wpisze się w kalendarz zlotów Super Rally, miała miejsce w malowniczej i śnieżnej scenerii na terenie gościnnej gminy Bukowno pod honorowym patronatem Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego w dniach 13-15 stycznia 2017. Park maszyn i biuro zlotu stacjonowały tym razem w budynku OSP KSRG Stare Bukowno, które na czas zlotu pełniło również funkcję gastronomiczną z wyborną wojskową kuchnią.
Znakomitą sportową atmosferę uzupełniła  dobra pogoda, zapewniając umiarkowane ujemne temperatury i opady śniegu.  Wyznaczone trasy prób poprowadzone poprzez malownicze tereny gminy  pokryte śniegiem nie były jednak łatwe.  Dla wielu stanowiły okazję dla sprawdzenia własnych umiejętności i  sprzętu przed nadchodzącym sezonem.  Nie obyło się, jak zwykle, bez zaskakujących zwrotów akcji, awarii i zmian na prowadzeniu po poszczególnych próbach. Rywalizacja była zacięta, ale zgodna z regułą „fair play”. Całość imprezy przebiegła bezpiecznie i  dość sprawnie, dzięki zdyscyplinowaniu zawodników i pracy organizatorów oraz sędziów sportowych dokonujących pomiaru czasu i publikujących wyniki.  W przerwie pomiędzy startami kibice z zaciekawieniem oglądali i fotografowali wspaniałe pojazdy terenowe w parku maszyn.


029020
W klasie moto, w pięknym stylu, ośnieżone, piaszczyste i wymagające oesy pokonał Kamil Kubat, który odebrał puchar za pierwsze miejsce.

Pierwsze miejsce w klasie Quad 2x4 i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich startujących pojazdów zdobył Mirosław Wojnowski – najszybszy zawodnik Super Rally 2016.

Najwięcej emocji dostarczyła klasa SSV Turbo, w której o pierwsze miejsce walczył Adam Goński za kierownicą Can-Am’a Maverick’a XRS Turbo, idąc łeb w łeb z Nicolasem Retat’em startującym pojazdem konkurencyjnej marki. Jednakże czerwony Maverick, szybki niczym błyskawica, pokonał nie tylko konkurencję w klasie, ale uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich startujących pojazdów! Jak mówi sam Adam Goński: „Udało się pokonać z ogromną przewagą całą konkurencję i zostałem najszybszym zawodnikiem ze wszystkich klas.”

Klasa Quad 4x4 również dostarczyła wiele wrażeń kibicom, gdzie rywalizacja o pierwsze miejsce na podium toczyła się miedzy dwoma Can-Am’ami: Outlander’em Marcina Wilkołek i Renegade’m Leszka Kotarby. Początkowo wygrywał Leszek, ale piachy Bukowna są zawsze nieprzewidywalne i cenne sekundy przewagi zaczął zdobywać Marcin. Pojazdy marki Can-Am uplasowały się na czterech pierwszych miejscach w klasyfikacji Quad 4x4.

Marcin Wilkołek – zdobywca pierwszego miejsca w klasie Quad 4x4 w GEPA Logistics Super Rally Snow: „Jak dla mnie trasa była bardzo fajna, choć męcząca. Odcinki w Bukownie są ciężkie, przez cały czas trzeba zmagać się z dużymi piaszczystymi muldami do tego jeszcze warunki zimowe sprawiły, że każdy kolejny przejazd był trudniejszy. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy zawodnicy w naszej klasie ostro walczyli. Największym konkurentem jednak okazał się kolega z mojego klubu - Leszek Kotarba, który zajął drugie miejsce. Organizację na GEPA Logistics Super Rally Snow oceniam wzorowo i bez zastrzeżeń. Dużym plusem były odcinki znajdujące się blisko bazy. Atmosfera, pomimo zimy, była ciepła i wesoła dzięki gościnności Strażaków OSP KSRG Stare Bukowno.”

Wśród samochodów najlepszy czas przejazdu należał do załogi Parola Evo perfekcyjnie prowadzonego przez Roberta Białego przy asyście Piotra Jaworskiego w klasie Super Sport pow. 150KM. Pierwsze miejsce w klasie Super Sport do 150 KM padło łupem Mariusza Jeziorskiego i Przemysława Krzaka, a pogromcy piachu: Kamil Matyasik i Piotr Raj pierwsze miejsce na podium zajęli tym razem w klasie Sport pow. 150 KM. Olkuska załoga Konrad Jarnecki i Mikołaj Macek skuteczną jazdą wywalczyła pierwsze miejsce w klasie samochodów seryjnych do 150 KM.
Żegnamy się z Bukownem  i do zobaczenia już  wkrótce na I rundzie GEPA Logistics Super Rally w Oławie w dniach 3-5 marca 2017, gdzie zaczynamy walkę o punkty w klasyfikacji generalnej.

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: GEPA Logistics, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am, Mudmaster.pl, Quersus, eopony4x4.pl, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, oponyquad.pl, MAXXIS, NTT System, Manta, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, Kager, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team, Czapki Kegel-Błażusiak, MoneyWell Investment, MercedesAutoCentrum.pl, Kompleks „Angela” w Olkuszu.
Wszystkim zaangażowanym, władzom gminy Bukowno, kibicom obserwującym zmagania zawodników, uczestnikom, zabezpieczającym trasę medykom i  strażakom oraz zespołowi kuchni w OSP Stare Bukowno dziękujemy za włożony trud  i bezpieczny przebieg imprezy.
Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

Zwycięzcy GEPA Logistics Super Rally Snow w Bukownie, 13-15 stycznia 2017:

Klasa Moto
1. Kamil Kubat
2. Andrzej Biały

Klasa Quad 2x4
1. Mirosław Wojnowski
2. Marcin Nawrot
3. Michał Chodań

Klasa: Quad 4x4
1. ATV Kotoń Marcin Wilkołek
2. ATV Kotoń Leszek Kotarba
3. Kornel Demianiuk

Klasa: SSV
1. Xavier Retat / Daniel Krzyszpin
2. Waldemar Grudzień / Konrad Grudzień

Klasa: SSV Turbo
1. Adam Goński
2. Piotr Zeszuta / Mariusz Zeszuta
3. Łukasz Łach / Rafał Półtorak

Klasa Super Sport powyżej 150 KM
1. Robert Biały / Piotr Jaworski
2. Karol Cabała / Sebastian Pietrzyk

Klasa Super Sport do 150 KM
1. Mariusz Jeziorski / Przemysław Krzak
2. Stanisław Kajdy / Anna Kajdy
3. Piotr Politowski / Waldemar Kaja

Klasa Sport powyżej 150 KM
1. Kamil Matyasik / Piotr Raj
2. Jakub Zawłocki / Alicja Czachor
3. Dariusz Skubis / Michał Starzyk

Klasa Sport do 150 KM
1. Konrad Jarnecki / Mikołaj Macek
2. Piotr Cebo / Maciej Banek
3. Paweł Woźniak / Tomasz Woźniak

Puchar Can-Am – klasa Quad 4x4
1. ATV Kotoń Marcin Wilkołek
2. ATV Kotoń Leszek Kotarba
3. Kornel Demianiuk

Puchar Can-Am – klasa SSV
1. Adam Goński
2. Łukasz Łach / Rafał Półtorak

Reklama
Reklama
Reklama