Publikacje

Na Ułężu bez zmian

Dodane: 01.08.2016

Cykl Miata miniChallenge powrócił na teren Moto Parku Ułęż w sobotę 23 lipca. Tym razem było słonecznie, ciepło i bardzo szybko.

xx1

 

IV runda Miata miniChallenge gościła rekordową liczbę pojazdów. Ponad 50 załóg było podzielone na 4 grupy. Na pierwsze dwie składali się zawodnicy, którzy standardowo startują w rundach MmC i zbierają cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Trzecią grupą była ekipa szkoleniowa Rookie, która już drugi raz w historii Miata miniChallenge miała możliwość startowania na tej samej pętli co uczestnicy MmC. Ostatnią grupą, z którą zawodnicy współdzielili tor, była klasa Open, do której zapisać mógł się każdy w pojeździe dowolnej marki.

 

xx2

 

Jak zwykle runda rozpoczęła się briefingiem dotyczącym zasad poruszania się po obiekcie oraz sprawdzeniem pojazdów pod kątem zarówno sprawności technicznej aut, jak i przygotowania samochodu do jazdy po torze. Trasa została przygotowana przez profesjonalnych instruktorów, którzy od bladego świtu rozstawiali techniczne szykany i ciasne zakręty. Dodatkowo, w związku z tym, że tym razem wszyscy uczestnicy dzielili ten sam tor, także ekipa szkolenia Rookie musiała zaopatrzyć się w kaski – o zapominalskich zadbali organizatorzy wraz z instruktorami, zapewniając kilka dodatkowych sztuk na miejscu.

 

 xx3


Po sesji treningowej, która trwała do przerwy obiadowej, rozpoczęła się część Rallysprint. Klasa Rookie oraz Open została poproszona o opuszczenie nitki, gdyż po 16:00 zaczęły się  przejazdy mierzone, na podstawie których wyłonieni zostali zwycięzcy. Ze względu na dość techniczne ułożenie toru, różnice w klasach 1.6, 1.8, 2.0 oraz turbo nie były tak duże i wynosiły zaledwie kilka sekund.

 xx4

 

Podium czwartego cyklu imprezy zajęli kolejno:

Grupa kobieca:
(wszystkie klasy silnikowe)
1). Maria (Mary)
2). Maja (Mayeczka)
3). Justyna (JustynaS)

Grupa 1: 
(silniki 1.5, 1.6 i trzeciej generacji 1.8)
1). Jakub (Qbatron)
2). Michał (Dr.KoKon)
3). Maciej (kidman)

 

Grupa 2:
(silniki 1.8 oraz 2.0)
1). Tomasz (tomat0)
2). Rafał (Rockatansky)
3). Daniel (Dżunior)
Grupa 3: 
(auta doładowane)


1). Michał (Dr.KoKoN)
2). Kamil (Kim Son San)
3). Artur (arturo_ga)

Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za obecność i zapraszamy 17 września na teren byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej.

 

Miata miniChallenge to cykl imprez sportowych współorganizowanych przez MX-5 Klub Polska. Ma on na celu podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez doskonalenie umiejętności uczestników na zamkniętym obiekcie u boku profesjonalnych instruktorów. Cykl składa się z jednej serii – wspólnej dla zawodników z całej Polski i reszty świata.
MX-5 Klub Polska zrzesza pasjonatów japońskiego roadstera w różnym przedziale wiekowym i dowolnej zasobności portfela. Nasi klubowicze poruszają się zarówno nowymi egzemplarzami prosto z salonu, klasykami odbudowanymi w pocie czoła, jak i pojazdami torowymi ledwo dopuszczonymi do ruchu ulicznego. Istniejemy od 2003 roku i jest nas ponad 3,000 osób. Save The Wave!

Reklama
Reklama