Publikacje

Na Torze Łódź odbyła się trzecia eliminacja VTEC CUP POLAND

Dodane: 09.09.2020

Honda Autowitolin na torze Łódź.
 
Zawody odbywające się na Torze Łódź były trzecią eliminacją VTEC CUP POLAND, spośród pięciu zaplanowanych na sezon 2020. Rywalizacja na torze odbyła się pod patronatem warszawskiego dealera hondy AutoWitolin.Tor Łódź to niedawno powstały obiekt o długości prawie 1,5 kilometra, liczący 15 zakrętów. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, chwalony jest za techniczną konfigurację i odczuwalne przewyższenia (wznosi się od 196 do 202,50 m n.p.m.). Co warte podkreślenia, w roku 2020 rekord okrążenia został pobity przez jednego z zawodników biorącego udział właśnie w VTEC CUP POLAND.

Na starcie bieżącej eliminacji pojawiło się aż 57 zawodników, a zestaw hond, które wzięły udział w zawodach był bardzo zróżnicowany. Najstarsze samochody zgłoszone do zawodów pochodziły z połowy lat 80., choć nie brakowało również najnowszych generacji Civica Type-r.Startujące w VTEC CUP POLAND samochody podzielone są na dwie główne klasy: STREET (seryjne samochody, przerobione w nieznacznym stopniu) oraz PRO (samochody przeznaczone do jazdy torowej). W obrębie tych dwóch grup istnieją podklasy zależne od parametrów lub typu silnika.Same zawody przebiegały w formule time-attack, gdzie zawodnicy startowali w sześciu dziesięciominutowych sesjach, a pod koniec dnia premiowany był najlepszy czas jednego okrążenia.

Najszybszy czas pojedynczego okrążenia toru w Łodzi należał do Tomasza Wójcika, który przejechał całe okrążenie w 0:56,955 sek., wygrywając tym samym klasę K PRO. W rywalizacji klasy B PRO triumfował Marcin Sikora, a D PRO należało do Adama Balceraka. W klasach streetowych po zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Zdanowicz (STREET+) oraz Kamil Myśliński (STREET).Dodatkową atrakcją było AutoWitolin Sport+ Challenge, czyli wyzwanie będące pomysłem głównego partnera, którym jest warszawski dealer hondy - Honda AutoWitolin. Polegało ono na próbie ustanowienia jak najlepszego czasu okrążenia za kierownicą najnowszej Hondy Civic Sport+ z silnikiem 1,5 Turbo. W szranki stanęło 11 zawodników, a najlepszym czasem wynoszącym 1:07,895 popisał się Marcin Sikora.VTEC CUP POLAND jest ogólnopolskim pucharem typu time-attack, przeznaczonym dla kierowców startujących samochodami marki honda oraz innych samochodów napędzanych silnikami hondy. Puchar ten składa się z 5 rund.
Partronem głównych zawodów jest warszawski dealer hondy – firma AutoWitolin.


Reklama
Reklama
Reklama