Newsy

Kamena Rally Team na Rajdzie Barbórki
Mistrzowie Europy tym razem nie w terenie.

Dodane: 25.11.2021

Sezon rajdów terenowych dobiegł końca, ale to wcale nie oznacza, że Kamena Rally Team odwiesza kaski. Już na początku grudnia zobaczymy Zespół ORLEN Teamu na starcie 59 edycji Rajdu Barbórka.

Świeżo upieczeni Mistrzowie Europy, Polski, Węgier i Czech nie zamierzają jeszcze odprowadzić swojej rajdówki do garażu. Tym razem sprawdzą swoje siły w zupełnie innym starciu niż dotychczas. Nie będzie to jednak byle jaka rywalizacja, ale 59 edycja Rajdu Barbórka, która jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce. W tym krótkim rajdzie, składającym się z kilku odcinków specjalnych, odbywającym się corocznie w Warszawie i cieszącym się sporą popularnością, biorą udział kierowcy rajdowi, wyścigowi i rallycrossowi, a teraz także, za sprawą Kamena Rally Team, ci z rajdów terenowych.„Bardzo lubimy nowe wyzwania, a ten rajd na pewno takim będzie. Dla mnie, jako pilota to duża zmiana, ponieważ w zawodach, w których na co dzień bierzemy udział, roadbooka dostajemy na chwilę przed startem. Tu mamy możliwość zapoznania się z trasą wcześniej i opisania jej po swojemu.” - mówi Dariusz Baśkiewicz
Duet Białkowski, Baśkiewicz przejedzie warszawskie trasy Polarisem RZR PRO XP. Pojazd ten z silnikiem o pojemności 925 cm3 i mocą ponad 200 KM oraz ogromnym skokiem zawieszenia, przystosowany jest do najtrudniejszych terenów. Zespół Fabryczny Polarisa w tym roku wystartował nim w 16 rajdach i przejechał ponad 8 tysięcy kilometrów. Warunki na trasach były jednak zgoła inne niż te które czekają na nich w Warszawie.

„Każdy kolejny przejechany kilometr to dla nas cenne doświadczenie, które potem procentuje. Tym bardziej jeśli możemy sprawdzić siebie i sprzęt w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Jednak poza zwykłą rywalizacją, której nie umiemy sobie odmówić, liczymy też na świetną zabawę i spotkania z innymi zawodnikami oraz naszymi kibicami. Chcielibyśmy też podziękować Organizatorom, że umożliwili nam start w tak prestiżowym Rajdzie” – mówi kierowca Tomasz Białkowski.Już 3 i 4 grudnia br. Zespół zaprasza do swojej strefy serwisowej i zapowiada, że ma na tę okazję przygotowane dla kibiców niespodzianki.

Reklama
Reklama