Newsy

III runda Pucharu Polski Pit Bike
Kosmiczny poziom zawodów w Bydgoszczy

Dodane: 03.08.2021

Zacięta rywalizacja na Pit Bike na bydgoskim Kartodromie

Puchar Polski Pit Bike SM zmierza do finału rozgrywek. Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo stanęli do rywalizacji w III rundzie tegorocznego cyklu. Poziom całej stawki imponował wyśmienitym tempem.Wszystko zaczyna się od Pit Bike
Dyscyplina, która od kilku lat staje się furtką do kariery młodych zawodników, ale i pierwszym kontaktem z jednośladem i bezpiecznym wstępem do świata motorsportu, rozpędza się z sezonu na sezon. -Kolejna runda przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania i nie chodzi już nawet o fantastyczną frekwencję, bo w Bydgoszczy znów pojawiła się ponad setka uczestników, ale o poziom dojrzałości sportowej zawodników. To jaki poziom zaprezentowali to majstersztyk, tym razem bardzo łatwo było porównać progres między rundami, bo dwie pod rząd odbyły się na tym samym torze - mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.
W najmłodszych klasach zawodniczych Pit Girls i Stock 90 swoje prowadzenie potwierdzili Julia Jantarska i Wiktor Oleksiak. W Stock 125 zwyciężył Igor Teskę, zaś w Stock 125 Junior Dawid Nowak, podopieczny wielokrotnego mistrza Polski, Pawła Szkopka. Młody zawodnik jednocześnie uzyskał najlepszy czas okrążenia w trakcie zawodów na poziomie: 52.471 sekundy. Zaskoczenie w klasie kobiet. Najszybsza do tej pory Pit Ladies, Sylwia Dzik musiała oddać pierwszy stopień podium Magdalenie Pabijan. Kolejne klasy bez większych zaskoczeń na pierwszych miejscach: Patryk Stankiewicz w Stock 150, Adrian Soja w Super Pit, Sławomir Bławat w Masters, Oskar Kubicki w Mini GP.

Niebawem poznamy zwycięzców
Zawody na bydgoskim Kartodromie były trzecią z czterech przewidzianych w tym sezonie rund Pucharu Polski Pit Bike SM. Finał został zaplanowany 10 października na Awix Racing Arenie w Toruniu. A zawodników Pit Bike, czekają jeszcze sierpniowe Mistrzostwa Polski, najwyższe rangą zawody rozgrywane na torach asfaltowych. W Pucharze znana jest już klasyfikacja “przejściowa” sezonu. W tabelach jeszcze wszystko może się zmienić, ponieważ zawodnicy odliczają z sezonu swój najgorszy start, a podczas ostatniego starcia uzyskane punkty naliczane są razy 1,2.

Przypominamy, że aby zostać zawodnikiem pit bike trzeba mieć skończone 8 lat, górnej granicy wiekowej nie ma. Dlatego często na jednym torze ścigają się dwa, a nawet trzy pokolenia. Treningi na minimotocyklach rozpoczynają nawet kilkuletnie dzieci, wszystko w bezpiecznych warunkach i pod okiem wykwalifikowanej kadry.
Zwycięzcy III rundy Pucharu Polski Pit Bike SMKartodrom Bydgoszcz
31 lipca 2021

STOCK 90
1. Wiktor Oleksiak
2. Antoni Kuptel
3. Filip Walkiewicz

PIT GIRLS
1. Julia Jantarska
2. Laila Bielecka
3. Latika Opalińska

STOCK 125
1. Igor Teske
2. Bartosz Derek
3. Maksymilian Palmowski

STOCK 150 JUNIOR
1. Dawid Nowak
2. Kacper Raniszewski
3. Jeremiasz Wojciechowski

PIT LADIES
1. Magdalena Pabijan
2. Oliwia Wojcieska
3. Sylwia Dzik

STOCK 150
1. Patryk Stankiewicz
2. Jakub Waszak
3. Patryk Rutkowski

SUPER PIT
1. Adrian Soja
2. Eryk Leszczyński
3. Wojciech Reński

MASTERS
1. Sławomir Bławat
2. Rafał Walasiewicz
3. Marcin Kałuża

MINI GP
1. Oskar Kubicki
2. Leszek Szlachta
3. Marcin Bienias

Reklama