Publikacje

III runda Avalon Extreme Race Day Cup na Torze Jastrząb

Dodane: 26.06.2018

Bartosz Ostałowski na podium, Tomasz Lesiński z najlepszym czasem

III runda Avalon Extreme Race Day Cup na Torze Jastrząb

 

   Bartosz Ostałowski, za kierownicą BMW E30, został sklasyfikowany na 2. miejscu w kategorii ON podczas III rundy Avalon Extreme Race Day Cup. Minimalnie lepszy okazał się Kamil Kosela, który wykręcił czas 2:08.325, prowadząc Volkswagena Golfa V GTi. W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjny był Tomasz Lesiński (Mazda RX8), uzyskując najlepszy czas okrążenia – 1:55.819. Trzecia odsłona cyklu odbyła się na Torze Jastrząb.   

 

Bartosz Ostaowski Mat.prasowy4

 

   Rywalizacja do ostatniego okrążenia jest kwintesencją formuły time attack, w której liczy się najlepszy czas uzyskany podczas jednej pętli przejazdu. Na starcie zawodów na Torze Jastrząb stanęło ostatecznie 74 kierowców. Uczestników nie rozpieszczała pogoda, ponieważ przez większość dnia padał deszcz. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach nie miało to jednak większego znaczenia.

 

   Tor Jastrząb w pętli o długości ok. 2,5 km jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów w Polsce. Miejscami jest bardzo techniczny, ale również szybki, co ułatwia kierowcom śrubowanie osobistych rekordów. Każdy z nich przejechał podczas rundy ok. 60 km.

 

   W zawodach wystartował ambasador Avalon Extreme Bartosz Ostałowski, który w kategorii ON (kierowcy z niepełnosprawnością) był bardzo bliski zwycięstwa. – Atmosfera była niesamowita, tym bardziej że liczba kierowców na starcie robi wrażenie. Start traktuję czysto treningowo, dlatego zdecydowałem się zasiąść za kierownicą starego BMW E30, który nadal ma w sobie ducha motorsportu. Finiszowałem za autem, mającym 150 koni mechanicznych więcej, co pokazuje, że do końca liczyliśmy się w walce o zwycięstwo – powiedział Bartosz Ostałowski. Przed nim znalazł się jedynie Kamil Kosela, a podium uzupełnił Adrian Beściak w Skodzie Rapid.

 

Materia prasowy2

 

   W klasyfikacji generalnej najszybszy okazał się Tomasz Lesiński przed Marcinem Markowiczem (Subaru Impreza STi) oraz Piotrem Laskowskim (BMW E46 M3).

 

   Avalon Extreme Race Day Cup to nowa seria zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami, przeznaczona zarówno dla kierowców sprawnych, jak i z niepełnosprawnością, na którą składa się w sumie sześć rund pucharowych. Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day. Czwarta runda odbędzie się na Moto Park Ułęż 21 lipca. Wielki finał 8 września na warszawskim Bemowie.

 

Bartosz Ostaowski Mat.prasowy 3

 

Wyniki (TOP 3 – KLASYFIKACJA GENERALNA i ON):

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. Tomasz Lesiński – Mazda RX8 – 1:55.819
  2. Marcin Markowicz – Subaru Impreza STi – 1:56.465
  3. Piotr Laskowski – BMW E46 M3 – 1:56.978

 

ON (kierowcy z niepełnosprawnością):

  1. Kamil Kosela – VW Golf V GTi – 2:08.325
  2. Bartosz Ostałowski – BMW E30 – 2:08.708
  3. Adrian Beściak – Skoda Rapid – 2:17.132

 

 

Reklama
Reklama
Reklama