Siescigam.pl

Newsy

Gosia Rdest z szansą na tytuł w WSMP

Dodane: 19.09.2019

Już w najbliższy weekend (20-21 września) odbędą się dwie ostatnie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czekają nas niezwykle emocjonujące wyścigi, bo losy tytułu cały czas się otwarte. Szansę na mistrzostwo wciąż ma Gosia Rdest, która na torze w Poznaniu wystartuje za kierownicą Seata Leona Racera w specyfikacji przygotowanej we współpracy z firmą Bilstein.  Przed ostatnią rundą WSMP Gosia zajmuje w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, tracąc 22 punkty do Krzysztofa Zagórskiego. Do mistrzostwa potrzebuje zwycięstw w obu wyścigach i korzystnych rozstrzygnięć na dalszych miejscach. Świetne występy  
w poprzednich rundach, w tym debiutancki start w Rydze pokazały, że zawodniczkę stać na dobry wynik. Zapowiada się niezwykle emocjonujący weekend, tym bardziej że do ostatnich rund WSMP zgłosiło się łącznie blisko 100 aut.– Przede mną ostatnia runda WSMP. Mam realne szanse na tytuł mistrza Polski, choć ze względu na starty w W Series musiałam odpuścić jedną rundę, a to kosztowało mnie sporo punktów. Część tych strat udało się odrobić na torze Bikernieki w Rydze, gdzie wygrałam w swojej klasie i zajęłam trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jestem pozytywnie nastawiona i zmotywowana. Na pewno dam z siebie wszystko, postaram się wykręcać jak najlepsze czasy i zrobię co w mojej mocy, żeby zdobyć mistrzowski tytuł. Spodziewam się wielu kibiców na trybunach, cieszę się również, że w Poznaniu odwiedzi mnie mój partner - marka Bilstein - mówi Gosia Rdest.

Producent amortyzatorów i zawieszeń samochodowych aktywnie działa w sportach motorowych, a od początku sezonu 2019 wspiera Gosię. Jej wyścigowy samochód SEAT Leon Racer wyposażony został w sportowe amortyzatory przygotowane na indywidualne zamówienie. Pierwszą okazją do ich przetestowania była 1. i 2. runda WSMP. W obu Gosia stanęła na najwyższym stopniu podium. Od tamtej pory współpraca zawodniczki z marką Bilstein stale się rozwija, a wspólne działania w zakresie doboru i ulepszania specyfikacji w samochodzie wyścigowym zaowocowały wieloma dobrymi wynikami, m.in. nowym rekordem życiowym, wykręconym na torze w Poznaniu.  

Przed ostatnimi rundami Gosia jest skupiona na ściganiu, ale jak zawsze pamięta też o kibicach. – Przygotowałam parę atrakcji dla fanów motorsportu. Jedną z nich będzie symulator, dostarczony przez Ragnar Simulator, na którym każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności podczas wirtualnej przejażdżki moim Seatem Leonem. Dzięki marce Bilstein będzie też można sprawdzić stan zawieszenia swojego samochodu na mobilnym testerze – zapowiada.
Kwalifikacje do 9. rundy rozpoczną się w piątek (20 września) o godz. 9:00, a start wyścigu zaplanowano na 12:45. Dzień później (21 września) o godz. 8:15 ruszą ostatnie kwalifikacje, a o godz. 10:45 rozpoczną się decydujące wyścigi.Gosię wspierają: Ravenol, Bilstein, Bahco, Epos, DeWalt, A/B/C, Emka S. A., Olimp Sport Nutrition, SkyDental

Social Media:
Facebook: https://www.facebook.com/GosiaRdestOfficial/
Instagram: https://www.instagram.com/gosia.rdest/
Twitter: https://twitter.com/gosiardest
WWW: http://www.gosiardest.com/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw