Publikacje

GOSIA RDEST W TOP 10!

Dodane: 09.05.2016

        A163521 medium


Zacięta walka o każda pozycję, spektakularne manewry i ogromne emocje. Pierwsza runda pucharu Audi Sport TT Cup za nami. Gosia Rdest plasuje się w dwóch wyścigach kolejno na 6. i 10. miejscu.  Triumfatorem Hockenheim zostaje szesnastoletni Sheldon van der Linde.

Za nami weekend obfitujący w ogromne emocje. Po raz pierwszy w tym sezonie wystartowali zawodnicy Audi Sport TT Cup.  Łącznie mieli cztery wyjazdy na tor: trening, czasówkę i dwa wyścigi.

Gosia Rdest podczas kwalifikacji wywalczyła 9. pozycję  startową do obydwu wyścigów. Jedyna kobieta w stawce, po zaciętej walce i brawurowych manewrach, zajęła 6. miejsce w pierwszym wyścigu. Drugi wyścig ukończyła na 10. pozycji. Gosia Rdest tak podsumowuje pierwsze w tym sezonie starty:

Cel i założenie na ten weekend zostały w 100% spełnione, bo jechałam z założeniem, że chcę utrzymywać się przez wszystkie sesje w pierwszej dziesiątce. I tak też się stało. Na pewno o wiele lepszy był pierwszy wyścig. Tam trochę się działo. Miałam  kilka ambitnych i agresywnych ataków, które zakończyły się sukcesem – udało mi się wyprzedzić rywali i awansować o trzy lokaty. W drugim wyścigu niestety na samym początku źle traktowałam opony. Jechałam zbyt agresywnie, przez co później pojawiła się podsterowność i nie byłam już w stanie kręcić konkurencyjnych czasów, stąd włąsnie obrona mojej pozycji i spadek na dziesiątą lokatę. Tak czy inaczej jestem naprawdę bardzo, bardzo zadowolona z tego dobrego otwarcia sezonu. Dziękuję bardzo kibicom, za to, że byli ze mną, że tak licznym gronem przybyli dopingować mnie na żywo w Hockenheim.

A163494 medium
Polska zawodniczka w generalnej klasyfikacji plasuje się po pierwszej rundzie na 8. miejscu i z obydwu wyścigów przywozi 22 punkty. Triumfatorem w Hockenheim okazał się najmłodszy z kierowców w stawce – szesnastoletni debiutant Sheldon van der Linde z Republiki Południowej Afryki. Ze znaczną przewagą nad rywalami zajmuje pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji. Za nim plasują się kolejno Dennis Marschall i Joonas Lappalainen. Walka była wyjątkowo zacięta, nie brakowało ryzykownych manewrów i brawurowych wyprzedzeń. Nie obyło się bez interwencji samochodu bezpieczeństwa i czerwonej flagi.
 
Przed zawodnikami Audi Sport TT Cup teraz krótka przerwa, bo już za niespełna trzy tygodnie kolejna runda. Tym razem na legendarnym niemieckim torze Nurburgring 26 – 28 maja. Seria towarzyszyć będzie 24 – godzinnemu wyścigowi, rozgrywanemu w ten sam weekend wyścigowy. Szykuje się zatem prawdziwe święto dla fanów motorsportu!


Kalendarz  wszystkich startów  Audi  Sport  TT  Cup  w  sezonie  2016  przedstawia  się  
następująco:

06.– 08.05.  Hockenheim  (D)
26.– 29.05.  Nürburgring  (D)
24.– 26.06.  Norisring  (D)
15.– 17.07.  Zandvoort  (NL)
09.– 11.09.  Nürburgring  (D)
23.– 25.09.  Budapest  (H)
14.– 16.10.  Hockenheim  (D)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama