Newsy

Flat track - wspólne trenowanie Toruńskiego motorsportu

Dodane: 11.12.2020

Toruński motorsport łączy siły. Już w niedzielę będą wspólnie trenować. 

Flat track to kultowa odmiana motorsportu. Skrzyżowanie speedwaya z innymi dyscyplinami: motocrossem czy supermoto. Wywodzi się z USA, ale na całym świecie ma wielu fanów. Na swoich farmach bokiem latają Valentino Rossi czy Marc Márquez.

I wy również możecie poczuć się, jak zawodnicy MotoGP. Już w niedzielę na toruńskim torze miniżużlowym odbędzie się trening na owalu. Będzie to nie tylko dawka adrenaliny zimową porą, ale przede wszystkim doskonały trening, wpływający na kontrolę motocykla. Opanowanie tej techniki pomocne jest praktycznie w każdej dyscyplinie motocyklowej. Co więcej na niedzielny trening mogą wpaść również osoby, które dopiero zaczynają. Uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy. Od rana jeżdżą małe pojemności i mniej doświadczeni, po południu na tor wjadą motocykle powyżej 125cc.Połączone siły
Za inicjatywą stoi połączenie dwóch toruńskich stowarzyszeń działających na rzecz motorsportu. Motorsport Toruń Team i MX Otopit Toruń. Pierwsze związane jest z wieloma dyscyplinami sportów motorowych, drugie to promotor dyscypliny pit bike. -Działamy od wielu lat, mamy swoich zawodników w takich dyscyplinach, jak motocross, enduro, cross country, hard enduro, czy supermoto. Startujemy nie tylko w kraju, ale i w cyklach zagranicznych. Organizowaliśmy również sporo imprez motorsportowych. Plany wspólnego działania już się pojawiały, cieszę się że w końcu możemy je zrealizować i zrobić coś dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek. A flat track to idealny trening, który może połączyć zawodników różnych dyscyplin. Nie musicie mieć dużego doświadczenia, wystarczy że lubicie jazdę na motocyklu. Do zobaczenia w niedzielę! - mówi Marcin Krygier z Motorsport Toruń Team.

Flat trackowa niedziela odbędzie się na toruńskim torze miniżużlowym (za Motoareną). Udział może wziąć każdy fan dwóch kółek, warunkiem jest opona dirt w motocyklach powyżej 90 cc, mniejsze pit bike mogą być na standardowej motocrossowej kostce. Trening odbędzie się w dwóch częściach. Pierwsza to minimotocykle pit bike do 125 cc (oraz inne pojemności pod warunkiem, że zawodnik jest początkujący) oraz powyżej 125 cc pit bike i motocykle. -Bardzo się cieszymy, że udało się zorganizować taki trening, bo wiemy jak wielu fanów jazdy żużlowej mamy wśród naszych zawodników. Poza tym to świetna zabawa na okres poza sezonem. Do tego do dyspozycji mamy tor z prawdziwego zdarzenia, lepiej więc być nie może. Zapowiada się mega trening- nawet jeżeli jeździcie amatorsko, rekreacyjnie, bądź dopiero zaczynacie- zapraszamy - mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Trening odbędzie się z zabezpieczeniem medycznym.

Harmonogram:
8:45 zapisy grupy do 125 cc
9:00-11:30 trening grupy do 125 cc
11:45 zapisy grupy do powyżej 125 cc (pit bike i inne motocykle)
12:00-15:00 trening grupy powyżej 125 cc

Zapisy tylko i wyłącznie za pomocą formularza on-line

Niedziela Flat Track
13 grudnia 2020
Tor miniżużlowy
Koszt: 20 zł (do 90cc), 50 zł (pit bike powyżej 90cc), 100 zł (inne motocykle)

Reklama
Partnerzy