Publikacje

FINAŁ W MIEŚCIE ZAKOCHANYCH NAD WISŁĄ!

Dodane: 01.10.2018

VII runda Sjcam Super Rally Oberon 3D edition / VII runda Pucharu Can-am, 12-14.10.2018, Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie)  
FINAŁ W MIEŚCIE ZAKOCHANYCH NAD WISŁĄ!

VII, a zarazem finałowa runda Sjcam Super Rally Oberon 3D edition / Puchar Can-am odbędzie się w dniach 12-14 października 2018 roku. Na kierowców, ich załogi, kibiców oraz wszystkich zainteresowanych czekają niezapomniane widoki jakie oferuje malowniczo położone na dziewięciu wzgórzach miasto Chełmno nad Wisłą, które prawa miejskie otrzymało już w 1233 roku. Chełmno określane jest również jako Polskie Carcassonne, bo właśnie tu znajdują się jedne z najdłuższych zachowanych murów obronnych w Polsce o długości - 2,3 km. Bazą całego wydarzenia będzie niezwykle urokliwy Rynek Miasta Chełmno, gdzie widnieć będzie również brama startu honorowego, natomiast biuro zawodów mieścić się będzie w XVI-wiecznym renesansowym Ratuszu. Finałowa runda zapisze kolejną kartę w historii tego miasta i miejmy nadzieję, że stanie się imprezą cykliczną. Już w piątek, cała społeczność rajdowa w Polsce skieruje swój wzrok na województwo kujawsko-pomorskie, aby bacznie obserwować rywalizację na dwóch odcinkach specjalnych, które zostały przygotowane przez organizatorów imprezy. Rajd w Chełmnie to siódma i zarazem ostatnia runda ogólnopolskiego cyklu imprez przewidzianych na ten rok.

     Całe wydarzenie rozpocznie się już w piątek od odbioru i badań technicznych pojazdów oraz popołudniowego objazdu trasy dla zgłoszonych załóg. Prawdziwe emocje czekają na nas jednak dopiero w sobotę. W ten bowiem dzień, punktualnie o godzinie 9:00 z bazy imprezy wyruszy na trasę pierwsza załoga. Mamy szczerą nadzieję, że gorące słońce będzie nam towarzyszyć, a zapierające dech w piersiach widoki przyciągną zainteresowanie ludzi, którzy spragnieni ryku silników i prawdziwej adrenaliny, będą z niezwykłym skupieniem oglądać kolejne opuszczające bazę pojazdy. Niedziela, to drugi i ostatni dzień rywalizacji. Obserwować będziemy mogli kolejne przejazdy i decydujące próby czasowe, które być może rozstrzygną o całej rywalizacji. Trasa, to dwa wymagające odcinki terenowe wytyczone m.in. na obszarze Poligonu Szkoleniowego w Grubnie, dzięki ogromnemu wsparciu 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Karola Sierakowskiego. Odcinek na poligonie niezwykle techniczny, krety z podjazdami i zjazdami wymagać będzie od kierowców nie lada umiejętności i techniki jazdy. Druga trasa, trochę mniej wymagająca technicznie, będzie znów nie lada gratką na pokazanie swoich umiejętności kibicom, którzy będą mieli możliwość podziwiania wyczynów zawodników.
Na odcinkach specjalnych ujrzymy zawodników rywalizujących m.in. w klasie quadów, SSV, motocykli, buggy i samochodów terenowych. Oprócz wagi zwycięstwa w siódmej rundzie Sjcam Super Rally Oberon 3D edition, przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power, zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach Quad 2×4, Quad 4×4, SSV oraz SSV Turbo powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Can-am.

Ostatnią rundę cyklu wspiera również firma Oberon3D, która specjalizuje się w sprzedaży systemów pomiarowych oraz świadczeniem usług w zakresie kalibracji i naprawy tych systemów.

SUPER RALLY to nie tylko wielkie sportowe wydarzenie opiewające w masę pozytywnych emocji, ale również okazja do spędzenia czasu w niesamowicie przyjaznej wręcz rodzinnej atmosferze. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody od Sponsorów i Partnerów wydarzenia, m.in. firmowe ubrania i akcesoria od firmy Taurus Sea Power – dystrybutora pojazdów firmy Can-am BRP, kamerki sportowe i sprzęt nagłośnieniowy od firmy SJCAM, zestawy oświetlenia LED od Teehonled Polska, wspaniałe pufy od firmy Inflandia, profesjonalne zestawy narzędzi od firmy YATO, designerske bluzy sportowe od Customic Sport, voucher na komplet opon terenowych od Terenowe opony4x4.eu oraz kosmetyki samochodowe GS27.
Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: Miasto Chełmno, Gmina Chełmno, Województwo Kujawsko-Pomorskie, 3 Włocławski Batalion Drogowo-Mostowy im. gen. Karola Sierakowskiego, SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Oberon 3D, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, YATO, Teehonled Polska, Inflandia, GS27, Line-X, Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, Terenowe opony4x4.eu, Tombet, Customic Sport, Rota-Med., Oberon 3D Racing Team.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.super-rally.eu lub fanpage: www.facebook.com/super.rally4x4

KLASY:
Moto
Quad 2x4
Quad 4x4
SSV (UTV)
SSV (UTV) Turbo
Buggy
Sport (samochody seryjne) do 150 KM
Sport (samochody seryjne) pow. 150 KM
Super Sport (samochody modyfikowane) do 150 KM
Super Sport (samochody modyfikowane) pow. 150 KM
Piątek, 12.10.2018:
15:00 - 21:00 - Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów.
Klasy: Moto, Quad 2x4, Quad 4x4, SSV, SSV Turbo, Buggy Sport do 150 KM, Sport pow. 150 KM, Super Sport do 150 KM, Super Sport pow. 150 KM.
17:00 - Objazd trasy przez zgłoszone załogi.
Sobota, 13.10.2018:
8:30 - Odprawa zawodników w biurze imprezy.
9:00 - START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
Niedziela, 14.10.2018:
8:00 - START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
14:00 - Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom
VII rundy SJCAM Super Rally Oberon 3D edition oraz zwycięzcom VII rundy Pucharu Can-Am Super Rally.
BAZA IMPREZY
Ratusz, Rynek 28, Chełmno
PARK MASZYN:
Rynek w Chełmnie