Newsy

Dziesięciolatek rewelacją Time Attack Trophy

Dodane: 02.11.2023

Kolejny sukces Borysa Piotrowskiego w rywalizacji z dorosłymi kierowcami. Utalentowany włocławianin zajął szóste miejsce w bardzo silnie obsadzonej klasie trzeciej tegorocznego sezonu TAT.
Choć włocławianin w dalszym ciągu skupia się na rywalizacji w kartingu, w którym w tym sezonie sięgnął po aż sześć tytułów w tym trzy indywidualne i trzy klubowe, to jednak znakomicie poczyna sobie również za kierownicą rajdowego auta. Na początku października zaprezentował pokazowe przejazdy podczas ostatniej rundy tegorocznego sezonu Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Kilka dni później na torze w Toruniu przystąpił do rywalizacji w finałowej rundzie bardzo popularnego i silnie obsadzonego cyklu Time Attack Trophy. W klasie 3, czyli aut za napędem na jedną oś oraz o pojemnościach silników powyżej 2000 cm3, tym razem zajął siódme miejsce, co dało mu jednocześnie szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej całego sezonu w gronie aż 34 startujących! Co warte podkreślenia, seria ma charakter ogólnopolski, ścigają się w niej kierowcy z całego kraju. W klasie Borysa Piotrowskiego rywalizowali uczestnicy z aż ośmiu województw. Znaleźli się w niej nie tylko amatorzy, ale też czołowi zawodnicy krajowych cykli torowych i kierowca z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
  • Miejsce w czołówce tak licznie i silnie obsadzonego cyklu bardzo nas cieszy – podkreśla z dumą Ariel Piotrowski, tata i jednocześnie menedżer młodego kierowcy. - To jeden z największych sukcesów Borysa w dotychczasowej rywalizacji za kierownicą rajdówki. To dla nas też doskonały prognostyk przed kolejnymi sezonami startów w cyklach samochodowych.Borys Piotrowski zakończył tegoroczną rywalizację w kartingu. Przed kilkoma dniami uczestniczył w ostatniej rundzie serii kartingowej Rotax Max Challenge Poland. Miał już w niej zapewniony tytuł wicemistrzowski w swojej kategorii wiekowej Micro Max, więc do rywalizacji tym razem przystąpił w grupie starszych zawodników w kategorii Mini-Max. Debiut wypadł bardzo okazale. Borys ukończył całe zawody na piątym miejscu, a w ostanim wyścigu był trzeci.
Na zakończenie sezonu Borysa Piotrowskiego czekają jeszcze starty w kolejnych zawodach samochodowych. 11 listopada kierowca z Włocławka weźmie udział w rywalizacji o Puchar Niepodległości podczas ostatniej rundy tegorocznego sezonu serii Track Day Trophy. Te zawody również odbędą się na torze w Toruniu. Z kolei w grudniu zespół planuje udział w kolejnej edycji Toruńskiej Barbórki, czyli imprezie, w której Borys sięgnął po puchary już przed rokiem.

(informacja prasowa zespołu)
Tekst: Tomasz Niejadlik
Fot.: Julia Truszczyńska / Motorsport Trophy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama