Newsy

Dwóch Polaków w Porsche Esports Supercup

Dodane: 12.04.2019

Kamil Franczak i Dawid Nowakowski z polskiego zespołu TRITON Racing wystąpią w zawodach esportowych organizowanych przez Porsche. W najbliższą sobotę na wirtualnym torze w amerykańskiej Alabamie rozpoczną sezon składający się z dziesięciu wyścigów. Główną stawką całych mistrzostw są nagrody z łącznej puli o wartości przekraczającej 100’000$.

Do Porsche Esports Supercup próbowało dostać się łącznie ponad 2000 osób, które przystąpiły do dziewięciotygodniowych eliminacji. W każdym tygodniu wykorzystano inny tor, który miał sprawdzić umiejętności simracerów za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup. W procesie kwalifikacji wyłoniono dwudziestu kierowców, a wśród nich znalazło się dwóch Polaków – Dawid Nowakowski i Kamil Franczak.Przed zbliżającymi się mistrzostwami optymizmem napawa nie tylko fakt pokonania sporej ilości konkurentów. Dobra forma pokazana w każdym z wyścigów kwalifikacyjnych również daje nadzieję, że Polacy nie zostaną jedynie statystami, lecz odegrają znaczące role w nadchodzącej rywalizacji.
„Samo zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata to ogromne wyróżnienie i jednocześnie nagroda sama w sobie. Starty w najbardziej prestiżowej lidze simracingowej w historii to definitywnie moje największe osiągnięcie w karierze. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że w kwalifikacjach, gdzie startowało ponad 2000 kierowców, swoją rywalizację zakończyłem na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Aktualnie przygotowujemy się po 5-6 godzin dziennie, trzymając się ściśle ustalonego planu. Z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig sezonu na torze Barber. To będzie dla mnie pierwszy start na tym obiekcie. Zrobię co w mojej mocy, żeby godnie reprezentować TRITON Racing oraz biało-czerwoną flagę, będąc jednym z dwóch polskich kierowców w pucharze. ” - powiedział Dawid Nowakowski przed startem sezonu.
40-stu kierowców w walce o trofeum .

Dwudziestka kwalifikantów dołączy do dwudziestu kierowców, którzy mieli zapewniony udział za sukcesy w seriach mistrzowskich iRacing w latach ubiegłych. Za zwycięstwo w całej serii przewidziano 25’000$. Dodatkową atrakcją dla uczestników są nagrody pieniężne za każdą rundę, co gwarantuje emocjonujące ściganie od początku do samego końca.

Rozpoczęcie sezonu już w najbliższą sobotę
Inaugurację Porsche Esports Supercup zaplanowano na sobotę 13 kwietnia. Zawody rozpoczną się o godz. 15:45. Zmagania polskich reprezentantów w barwach TRITON Racing będzie można śledzić na żywo dzięki transmisjom na kanałach twitch.tv/iracing oraz youtube.com/iracingesportsnetwork.Porsche Esports Supercup – Runda 1 Barber Motorsports Park
Data: 13 kwietnia 2019
Godz.: 15:45
Transmisja: twitch.tv/iracing
youtube.com/iracingesportsnetwork

#wyscigi #porscheesportssupercup 
Reklama
Partnerzy