Newsy

Drift, Formuła, Atom i inni – będzie SieDziało!
Auto Moto Show Toruń

Dodane: 03.09.2021

Już dzisiaj w toruńskim MotoParku odbędzie się event, jakiego na terenie północnej Polski jeszcze nie było. Obok siebie staną wyjątkowe maszyny, prezentujące różne oblicza motoryzacji. Motorsportu też nie zabraknie, bo część z nich swoje możliwości zademonstruje także na torze.

Na AUTO MOTO SHOW Toruń pojawi się wiele niezwykłych maszyn, też takich, które na co dzień bardzo rzadko spotkać można na drogach, począwszy od prawdziwych legend, kilkudziesięcioletnich zabytków motoryzacji na współczesnych supersamochodach takich marek jak Lamborghini czy Ferrari kończąc. Obiekt przy ul. Łuksiewicza w tym dniu podzielony będzie na szereg stref wystawowych. Zaprezentują się w nich m.in. pojazdy przygotowane do sportu samochodowego, auta po tuningu, ciężarówki, motocykle, pojazdy buggy i ATV.
Przekrój modeli będzie bardzo szeroki – począwszy od aut, które pod kątem motoryzacji przed laty zrewolucjonizowały Polskę, czyli rzecz jasna Fiatów 126p, po niezwykle luksusowego Maybacha. Wśród prezentowanych egzemplarzy nie zabraknie również prawdziwych unikatów, takich jak chociażby 70-letni Mercedes 170S czy amerykański Hudson Hornet z 1954 roku.
Podczas wystawy zaprezentują się również kluby zrzeszające miłośników motoryzacji. Ciężkie stare motocykle, w tym też z koszami, a także zabytkowe wojskowe auto pokaże BMW Veteran Club Toruń. Pojawią się również inne kluby motocyklowe, a także grupy zrzeszające fanów samochodów takich marek jak Mercedes-Benz czy BMW oraz kultowych modeli – Mazdy MX-5, Chevroleta Camaro czy Forda Mustanga.
Auto Moto Show Toruń będzie nie tylko statyczną wystawą. Planowanych jest również szereg dynamicznych pokazów także na torze samochodowym. W pokazowych przejazdach zaprezentują się m.in. maszyny przystosowane do walki w popularnych cyklach torowych, rallycrossie i driftingu. Nie lada ciekawostką będzie pokaz bolidu Formuły Student, przygotowanej przez zespół z Politechniki Rzeszowskiej, który uczestniczy w międzynarodowej rywalizacji z innymi tego typu teamami z całego świata.
W przejazdach u boku wyczynowych zawodników będą mogli wziąć udział również widzowie.
- To wydarzenie w trakcie którego każdy będzie miał możliwość odbycia ekscytującej przejażdżki u boku kierowców rywalizujących w wyczynowym sporcie samochodowym – podkreśla Tomasz Niejadlik, główny organizator AMS Toruń. - Podczas bloków Drift Taxi na prawe fotele aut do profesjonalnego driftingu publiczność zaproszą doświadczeni zawodnicy specjalizujący się w jeździe w kontrolowanym poślizgu. Gdyby ktoś wolał samemu pognać po torze setki koni mechanicznych, to też będzie miał ku temu doskonałą okazję. Tego dnia każdy będzie mógł zasiąść za kierownicą niezwykle szybkiego sportowego auta, należącego do firmy, która profesjonalnie zajmuje się świadczeniem tego typu przejazdów. AMS Toruń będzie doskonałą okazją, ażeby sobie lub komuś bliskiemu sprawić wspaniały prezent w postaci torowej przygody za kierownicą supersamochodu.
Na osoby, które zdecydują się na tego typu przejażdżkę po torze będą czekały m.in. Lamborghini Gallardo, Ferrari F430, Ferrari 458 Italia, Ferrari F430, Nissan GTR, Audi R8, KTM X-BOW i Ariel Atom.
Wydarzenie dla publiczności otwarte będzie w godzinach 11.00-18.00.
Więcej na stronie wydarzenia pod adresem https://www.ams-torun.pl
Tekst: AMS Toruń (materiał prasowy organizatora)

Fot.: Julia Truszczyńska / Auto Moto Show Toruń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama