Publikacje

Car sharing w Bydgoszczy – wynajmij auto na minuty!

Dodane: 17.08.2018

Car sharing to usługa, która szturmem wdarła się na polski rynek i z dnia na dzień coraz bardziej zyskuje na popularności. Z jej możliwości mogą już także skorzystać mieszkańcy Bydgoszczy, którzy od czasu do czasu chcieliby mieć samochód do własnej dyspozycji oraz wygodnie zarezerwować go za pomocą aplikacji mobilnej...

 

car 1149997 2

 

Car sharing to usługa, która szturmem wdarła się na polski rynek i z dnia na dzień coraz bardziej zyskuje na popularności. Z jej możliwości mogą już także skorzystać mieszkańcy Bydgoszczy, którzy od czasu do czasu chcieliby mieć samochód do własnej dyspozycji oraz wygodnie zarezerwować go za pomocą aplikacji mobilnej.

 

Na jakiej zasadzie działa car sharing Bydgoszcz i dlaczego warto skorzystać z tej nowoczesnej usługi?

Car sharing Bydgoszcz – jak to działa?

 

Pod pojęciem car sharing kryje się nowoczesny system wspólnego użytkowania samochodów osobowych. Co to oznacza w praktyce? Aby skorzystać z dobrodziejstw, jakie swoim użytkownikom oferuje car sharing Bydgoszcz, wystarczy pobrać i zainstalować na swoim smartfonie aplikację mobilną. Z jej poziomu zakładamy swoje konto, podajemy dane oraz dołączamy wymagane dokumenty (m. in. skan lub zdjęcie prawa jazdy).

 

Po weryfikacji naszych danych oraz aktywowaniu konta od razu możemy zacząć swoją przygodę z car sharing. Na mapce dostępnej w aplikacji znajdziemy wszystkie dostępne w naszej najbliższej okolicy auta. Możemy zarezerwować jedno z nich i pojechać nim, gdzie tylko chcemy. Sam samochód otworzymy również za pomocą aplikacji – aby to zrobić wystarczy bowiem zeskanować kod QR widoczny na szybie auta, a aplikacja odblokuje nam drzwi auta. Kluczyki oraz dokumenty znajdziemy w schowku.

 

Czas korzystania z wypożyczonego samochodu jest właściwie nieograniczony, a opłaty naliczane na podstawie przejechanych kilometrów oraz czasu, w którym auto pozostaje do naszej dyspozycji. Zwrot samochodu także jest banalnie prosty – po skorzystaniu z auta wystarczy bowiem pozostawić je na parkingu w Bydgoszczy i to już wszystko!

Car sharing Bydgoszcz – lepsza alternatywa dla tradycyjnych wypożyczalni samochodów?

 

Zaletą nowoczesnej usługi car sharing jest przede wszystkim wygoda. Jeśli w trakcie wizyty w supermarkecie nagle dojdziemy do wniosku, że przydałoby nam się auto, którym dowieziemy zakupy do domu, wystarczy znaleźć zaparkowany niedaleko samochód car sharing i zarezerwować go jednym kliknięciem. Podobnie, kiedy w trakcie spaceru w parku nagle złapie nas deszcz i będziemy chcieli szybko wrócić do domu.

 

Car sharing to zdecydowanie tańsza i szybsza opcja niż wzywanie taksówki oraz wygodniejsze rozwiązanie od wynajmu auta w tradycyjnej wypożyczalni samochodowej. Niewątpliwą zaletą car sharing w Bydgoszczy jest także przystępna cena korzystania z tej usługi, którą docenią zwłaszcza osoby często potrzebujące auta, aby szybko pokonać niewielkie odległości, wybrać się z przyjaciółmi na zakupy czy odwieźć dziecko na zajęcia.

 

Rezerwując samochód w car sharing Bydgoszcz na Traficar nie musimy także dbać o jego tankowanie, gdyż auto znajdziemy od razu z pełnym bakiem. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypożyczalni przed jego odstawieniem nie będziemy także musieli uzupełnić skonsumowanej benzyny. W car sharing płacimy bowiem jedynie za czas oraz przejechany samochodem dystans, a wygodne rozliczenie na minuty i kilometry pozwala nam zapłacić dokładnie tyle, ile realnie korzystaliśmy z auta.