Siescigam.pl

Newsy

51. Rajd Dolnośląski

Dodane: 14.09.2017

DSC 2089

 

DSC 0848

 

Za nami już 51. Rajd Dolnośląski, podczas którego zostały rozegrane 2 ligi naszego czempionatu:  4. rundą Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 4. rundą Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Trasa rajdu składała się z 9 odcinków specjalnych przeprowadzonych w piątek i w sobotę. Rajd otwierali z numerem pierwszym Bryan Bouffier i Gilbert Dini w Fordzie Fiesta w specyfikacji Open N. Z numerem drugim pojechali liderzy RSMP - Filip Nivette i Kamil Heller w Skodzie Fabii R5. Następny, trzeci numer startowy otrzymali Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec w Fordzie Fiesta R5. Za nimi ustawiono kolejno Tomasza Kasperczyka z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5) oraz Dominykasa Butvilasa z Renatasem Vaitkeviciusem (Skoda Fabia R5). Najczęściej przejeżdżanym odcinkiem był odcinek specjalny Duszniki Arena - nowoczesny obiekt biathlonowy, który na czas rajdu został przekształcony na potrzeby rajdu.

 

DSC 0577

 

DSC 0365
    Po pierwszym dniu rajdu prowadził Filip Nivette i Kamil Heller. Za nimi byli Tomasz Kasperczyk  i Damian Syty (+ 1:06,8) oraz Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (+1:08,0). Problem miała załoga Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, która wypadła z trasy na trzecim odcinku specjalnym oraz załoga Bryan Bouffier i Gilbert Dini, którzy na ostatniej próbie Duszniki Arena urwali koło.
Zwycięzcą rajdu została załoga Filip Nivette i Kamil Heller, którzy wygrali 8 z 9 odcinków specjalnych. Drugie miejsce ze stratą + 01:21.6 zajął Zbigniew Gabryś, a trzecie - Tomasz Kasperczyk (+1:22,4).

DSC 0362

 

DSC 0023

 

text i foto: Mateusz Krzystański